» » » Пенсійний фонд: Про єдиний внесок для працівників, призваних на військову службу

Пенсійний фонд: Про єдиний внесок для працівників, призваних на військову службу

Єдиний внесок для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації

З 08 червня 2014 року набрав чинності Закону України від 20 травня 2014 року № 1275-VII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації” (далі ? Закон № 1275), яким внесено зміни до частини сьомої статті 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (далі — Закон № 2464).

Відповідно до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України (зі змінами) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Враховуючи вищезазначене особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.

Враховуючи викладене, в звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454 (далі Порядок № 454), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зазначаються з урахуванням такого.

В таблиці 5 додатку 4 Порядку № 454 дата мобілізації не зазначається.
В таблиці 6 додатку 4 до Порядку №454 інформація особу відображають із обов’язковим зазначенням реквізитів:
11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»;
15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця»;
17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)».
Реквізити 18 та 19 не заповнюються.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.