» » » Податкова: Актуальні питання подання звітності в електронному вигляді

Податкова: Актуальні питання подання звітності в електронному вигляді

Ірпінська ОДПІ провела черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників податків щодо порядку подання звітності в електронному вигляді відповідала заступник начальника Світлана Літош. Пропонуємо найбільш актуальні запитання та відповіді на них.

Чи можна надіслати звіт з єдиного соціального внеску поштою?
Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, надісланий поштою, не вважається поданим.
Даний звіт подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника до територіальних органів Міндоходів України за місцем взяття їх на облік:
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;
- на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;
- на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п’яти.

Чи потрібно при зміні податкової адреси змінювати електронний цифровий підпис на посадових осіб?
У випадку, коли у платника податків виникають зміни облікових даних (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі в межах одного адміністративного району), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.
Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис (ЕЦП) платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом із договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.

Відповідно до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233 «Про подання електронної податкової звітності», платник податку може надіслати до органу доходів і зборів за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані Акредитованим центром сертифікації ключів.

Які дії платника, якщо він втратив особистий ключ?
Якщо підписувач втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутись до представництва АЦСК ІДД Міндоходів, в якому отримував послугу електронного цифрового підпису, та повторно пройти процедуру реєстрації з одночасним поданням заяви на скасування посиленого сертифіката та пакету реєстраційних документів.

В який термін потрібно подавати до територіального органу Міндоходів України заяву за ф.№1-ОПП, якщо змінився бухгалтер підприємства?
Щодо платників податків, відомості про яких включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців:
- інформація про зміну керівника оновлюється в органах доходів і зборів на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора;
- інформація про головного бухгалтера оновлюється на підставі реєстраційної заяви за ф.№1-ОПП з позначкою «Зміни» та уточнених документів.
Стосовно платників податків, які не включаються до ЄДР, інформація про зміну керівника та/або головного бухгалтера оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за ф.№1-ОПП.
Заява за ф.№1-ОПП та уточнені документи повинні бути надані до контролюючого органу протягом 10 календарних днів з дня внесення змін.
Коментарів: 0
Додати коментар