» » » Пенсійний фонд: Зарахування в страховий стаж батькам дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Пенсійний фонд: Зарахування в страховий стаж батькам дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Кожна людина має свій страва, страховий стаж, набутий нею до виходу на пенсію і від якого залежить розмір її пенсії. До страхового стажу одному з батьків може бути зарахований час догляду за дитиною, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено зарахування в стаж роботи одному з батьків часу догляду за постраждалою дитиною до досягнення нею 12 років (пункт 13 статті ЗО). Отже, період догляду за постраждалою дитиною може бути зараховано в страховий стаж одному з батьків, який не працював і доглядав таку дитину до 12-річного віку, якщо такий догляд здійснювали до 01.01.2004 року.

Підстав для зарахування в страховий стаж часу догляду за такою дитиною після 01.01.2004 р. немає, оскільки такі батьки не є застрахованими особами й за них у цей час ніхто не сплачував внески в Пенсійний фонд.

Варто зазначити, що згідно з Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 р.), час догляду одного з батьків за дитиною, постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи, до досягнення нею 12-річного віку встановлюють на підставі:
• свідоцтва про народження дитини або паспорта (у разі смерті дитини — свідоцтва про смерть);
• посвідчення дитини, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи або довідки про видачу такого посвідчення;
• заяви особи, яка звернулася з приводу призначення пенсії, про те, що ніхто з батьків не скористався пільгою, передбаченою в пункті 13 статті ЗО Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
• документів про те, що до досягнення дитиною 12-річного віку один із батьків не працював.

Документами, які підтверджують, що до досягнення дитиною 12-річного віку один із батьків не працював, є:
• виписка з трудової книжки;
• дані про те, що особа не перебувала на обліку як фізична особа - підприємець.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.