» » » Пенсійний фонд: Оподаткування пенсійних виплат

Пенсійний фонд: Оподаткування пенсійних виплат

З 1.07.2014 органи Пенсійного фонду України набувають статусу податкового агента. Базою оподаткування податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) є сума пенсії (включаючи суму індексації, доплат, підвищень та ін.) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує 10000,00 грн. на місяць - у частині такого перевищення.

Одноразові виплати, такі як допомога на поховання, грошова допомога відповідно до п.7-1. Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - не підлягають оподаткуванню.Оподаткуванню підлягає розмір пенсії за кожний звітний місяць окремо, із врахуванням всіх надбавок, доплат, підвищень, індексацій та без врахування частини пенсії, що виплачується відповідно до частини першої статті 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування, якщо не досягає десяти мінімальних заробітних плат на 01 січня звітного року (у 2014 році 1218,00*10=12180,00) та застосовується ставка 17 відсотків для суми, що перевищує 10 мінімальних зарплат.Тобто для пенсії, яка складає на місяць, наприклад, 15000,00 грн., базою оподаткування є 5000,00 грн., до якої застосовується ставка 15%, розмір податку - 750,00 грн., до виплати пенсіонеру 14250,00 грн.

Утримання переплат та відрахування з пенсій, передбачені статтею 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», провадяться після утримання ПДФО.

Виплата пенсії за 6 місяців наперед у разі виїзду пенсіонера за кордон (стаття 51 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування») провадиться виходячи одночасно із утриманням і сплатою ПДФО з пенсії, із розрахунком нарахування за кожний місяць окремо.

Недоотримана пенсія у зв’язку зі смертю пенсіонера, що виплачується згідно зі статтею 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та статтею 61 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплачується з урахуванням утриманого ПДФО.

Допомога на поховання обчислюється, виходячи з розмірів пенсій, без утримання ПДФО.
Коментарів: 0
Додати коментар