Пенсія держслужбовців

25 березня 2014 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 112 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення». Вони стосуватимуться осіб, пенсії яким призначають відповідно до Закону України «Про державну службу».

Внесено зміни в пенсійне забезпечення цієї категорії населення

Отже, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», згідно з якими починаючи із 24 квітня 2014 року під час визначення заробітку для обчислення пенсій, котрі призначають на умовах і в порядку, визначеному в Законі України «Про державну службу», розмір виплат (окрім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), які включають у заробіток для обчислення пенсії, визначають за вибором того, хто звернувся з приводу призначення пенсії, за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням щодо її призначення. Середньомісячну суму виплат за 60 календарних місяців визначають шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60.
В разі зміни структури заробітної плати, з одночасним підвищенням посадових окладів, працівникам апарату органів виконавчої влади місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів виплати, які особа одержала за період до зміни структури заробітної плати, включають у заробіток для обчислення пенсії без коригування..

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.03-2006 р, «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» із 1 січня 2006 року змінено структуру заробітної плати з одночасним її підвищенням. Отже, під час обрання періоду, за який буде враховано надбавки та премії, потрібно враховувати той факт, що виплати, які особа отримала до 1 січня 2006 року, враховуватимуть у фактично виплачених розмірах, тобто без коригування.
Зміни внесені до постанови КМУ від 31.05.2000 р. № 865 стосуються сільських, селищних голів їх заступників, інших керівних працівників та спеціалістів апарату сільських і селищних рад, їх виконавчих органів, у яких премії визначають також за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням щодо призначення пенсії незалежно від наявності перерв протягом цих періодів на даній роботі, а середньомісячну суму премії визначають шляхом ділення загальної суми виплат на 60. При цьому виплати, одержані до 31 травня 2009 року включно, включають у заробітну плату для обчислення пенсії без здійснення коригування. Однак, на бажання сільських, селищних голів, їх заступників, інших керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад, їх виконавчих органів, які починаючи із 1 травня 2009 року не мають 60 календарних місяців роботи підряд, яка дає право на даний вид пенсії, перед зверненням з приводу призначення пенсії, середньомісячну суму виплат (окрім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначають шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці починаючи із 1 червня 2009 року на кількість таких місяців.

Варто нагадати, що до 24 квітня 2014 року, тобто до внесення змін, розмір виплат, які включають у заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» на бажання особи могли визначати також за 24 останні календарні місяці такої роботи перед зверненням щодо призначення пенсії, шляхом ділення загальної суми таких виплат на 24. Це стосувалося також сільських, селищних голів, їх заступників, інших керівних працівників і спеціалістів апарату сільських І селищних рад їх виконавчих органів. » Із 1 травня 2014 року до статті 37 Закону України «Про державну службу» внесено зміни, згідно з якими пенсію державним службовцям призначають у розмірі 70% від суми їхньої заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, особам, які набули права на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» до 1 травня 2014 року і звернулися з приводу її призначення до вказаної дати, пенсію призначено в розмірі 80% від заробітної плати, а за зверненнями, що надійшли й надходять після 1 травня 2014 року - у розмірі 70% від заробітної плати.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.