» » » Ірпінська ОДПІ нагадує платникам податків

Ірпінська ОДПІ нагадує платникам податків

РОЗРАХУНКОВІ ДОКУМЕНТИ ЗАПОВНЮЄМО ПРАВИЛЬНО.
Ірпінська ОДПІ нагадує платникам податків

Напевно, немає жодного бухгалтера, який би у своїй практиці не був засмучений тим, що оператор банку не прийняв до виконання підготовлені платіжні документи або кошти помилково перераховані не за призначенням. А причиною такого непорозуміння було неправильне заповнення реквізитів розрахункового документа.
Добре, якщо є час наново підготувати ту нещасну платіжку, а якщо це останній день сплати і ви не встигаєте виправити помилки до кінця операційного дня? Такої проблеми можна позбавитись, якщо заповнювати розрахунковий документ відповідно вимог стандарту, який міститиме обов'язкові правильно вказані реквізити.
Наказом Міністерства доходів і зборів України №609 від 22 жовтня 2013 року затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.
Метою вказаного Порядку є розтлумачення правил заповнення поля «Призначення платежу» розрахункового документа і за допомогою прикладів у тому числі.
Так, обов’язковими для відображення є:
- код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера);
- реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів.

Крім того, зазначають код призначення платежу. Пробіли між словами не допускаються.
Наприклад, при сплаті єдиного внеску за травень 2014 року підприємством (код ЄДРПОУ 12345678) поле «Призначення платежу» заповнюється наступним чином:

* ;101 ;123456789 ;єдиний внесок за травень ; ; ;
1 2 3 4 5 6 7


де 1– службовий код ( «*») ,
2 –– сплата суми податків і зборів / єдиного внеску («101»);
3 – код платника, що здійснює плату;
4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
5,6,7 - не заповнюються.
Пам’ятайте! Від того, як ви заповните документ залежить його виконання. Зайва крапка з комою, помилка в коді, будь-яка інша неточність і кошти «підуть» не за призначенням! А ненадходження за призначенням прирівнюється до несплати, що у свою чергу «потягне» за собою відповідальність!
Будьте уважними» і заповнюйте розрахункові документи правильно, відповідно до вказаних вимог!

Ірпінська ОДПІ
  0
Коментарів: 0
Додати коментар