» » » Юридична консультація: Про мобілізацію

Юридична консультація: Про мобілізацію

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10, офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua

Доброго дня! Скажіть будь ласка, якщо дитині 2 роки. Чи може підлягати чоловік воєнній мобілізації на даний момент?

Відповідь:
Станом на сьогоднішній день, жодного указу Президента України про демобілізацію в країні прийнято не було, чинним залишається Указ Президента України від 17.03.2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», а від так, з метою посилення обороноздатності країни, продовжується призив на військову службу та навчання.

Стосовно надання відстрочки чи звільнення від призову на військову службу, слід зауважити, що в умовах часткової мобілізації, застосуванню підлягає Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

В статті 23 даного Закону зазначено, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);
жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

Від так, виходячи з усього вищевикладеного, наявність малолітньої дитини, не є підставою для звільнення чи відстрочення від проходження військової служби.

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10, офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
юрконсультація
 Інші новини по темі:
Порядок виплати пенсій в період проходження військової служби

Порядок виплати пенсій в період проходження військової служби

УПФУ в місті Буча інформує
Управління праці інформує: Про зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам...

Управління праці інформує: Про зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам...

Управління праці в місті Буча
Військові комісаріати письмово інформуватимуть підприємства про призов та звільнення з військової служби їх працівників

Військові комісаріати письмово інформуватимуть підприємства про призов та звільнення з військової служби їх працівників

статті
Скільки коштуватиме відкупитись від армії? - офіційні розцінки

Скільки коштуватиме відкупитись від армії? - офіційні розцінки

законодавтство
Пенсійний фонд: Про єдиний внесок для працівників, призваних на військову службу

Пенсійний фонд: Про єдиний внесок для працівників, призваних на військову службу

УПФУ в місті Буча інформує
Про призов громадян на строкову військову службу

Про призов громадян на строкову військову службу

Буча та регіон
Турчинов підписав указ про часткову мобілізацію

Турчинов підписав указ про часткову мобілізацію

законодавтство
Юридична консультація: Про отримання закордонного паспорту

Юридична консультація: Про отримання закордонного паспорту

законодавтство
Юридична консультація: Питання призову

Юридична консультація: Питання призову

законодавтство
Про роботу військово-облікового столу

Про роботу військово-облікового столу

ВИКОНКОМ
Коментарів: 0
Додати коментар