» » » Ірпінська ОДПІ консультує

Ірпінська ОДПІ консультує

Нові правила оподаткування житлової нерухомості!
Ірпінська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області повідомляє, що з 1 квітня 2014 року база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначається виходячи із загальної площі об`єкту нерухомості, а не його житлової площі.
Нагадуємо, що для платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки податковим законодавством передбачено наступні пільги:
база оподаткування зменшується на:
- 120 кв. м для квартири/квартир;
- 250 кв. м для житлових будинків;
- 370 кв. м, якщо у власності знаходяться квартири та житлові будинки.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). Пільга не надаватиметься, якщо об’єкти нерухомості використовуються власниками з метою отримання доходів: у орендних, лізингових операціях або в підприємницькій діяльності.
Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування.
З 1 січня 2014 року розмір мінімальної зарплати встановлено на рівні 1218 грн.

Ірпінська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області
Житло в спільній сумісній власності: хто сплачуватиме податок на нерухомість
Ірпінська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області повідомляє, якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває в спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений у натурі, платником податку є одна з таких осіб — власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом (пп. 265.1.2 ПКУ).
Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
• об'єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
• розміру загальної площі об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
• права на користування пільгою зі сплати податку;
• розміру ставки податку;
• нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку та надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення (пп. 265.7.3 ПКУ).
Таким чином, співвласники житлової нерухомості, яка перебуває в їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити орган доходів і зборів про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звернувшись із письмовою заявою за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.
Ірпінська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області

Чи повинні підприємці сплачувати податок за нерухомість, яка одночасно є житлом і зазначена у Свідоцтві платника єдиного податку
Ірпінська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області повідомляє, що відповідно до пп. 265.4.1 ПКУ, пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються в підприємницькій діяльності).

Водночас п. 63.3 ПКУ визначено, що платники податків із метою проведення податкового контролю підлягають реєстрації чи взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування чи об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
У Свідоцтві платника єдиного податку згідно з п. 299.11 ПКУ та п. 1 Порядку видачі свідоцтва платника єдиного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 20.12.2011 р. № 1675, указується, зокрема, місце провадження господарської діяльності.
Тобто пільга зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не застосовується до житлової нерухомості, яка зазначена у Свідоцтві фізичної особи — платника єдиного податку, якщо видом діяльності фізичної особи — підприємця відповідно до Національного класифікатора України ДК 009:2010 є 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, у т.ч. житлової нерухомості.

Разом із тим, якщо фізичні особи фактично здійснюють діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та є власниками об'єктів житлової нерухомості, про що зазначається в графі «Місце здійснення підприємницької діяльності» Свідоцтва платника єдиного податку, а для платників на загальній системі оподаткування — у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців, то під час нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на такі об'єкти житлової нерухомості пільга не застосовується.
Ірпінська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар