» » » Оплата ліфта за карткою відміняється

Оплата ліфта за карткою відміняється

До редакції звертаються наші читачі, які мешкають у багатоповерхових будинках, з проханням пояснити: чи буде діяти карткова система оплати ліфтів, чи за послугу можна сплачувати у «загальних» комунальних платіжках?
Ми попросили у начальника КП «Бучанського УЖКГ» Володимира Кравчука відповісти на це актуальне питання.

Оплата роботи ліфтів за картковою системою має свою передісторію. Все почалося з того, що наприкінці грудня 2010 року одне приватне підприємство, яке обслуговувало наше ліфтове господарство, надіслало лист, в якому повідомлялося про велику заборгованість з боку жителів міста за спожиту послугу. Мова йшла про 170 тисяч гривень, тож вони в односторонньому порядку розірвали угоду. На той час ліфтове господарство перебувало у вкрай важкому стані. 30% ліфтів взагалі не працювала, а інші потребували термінового ремонту. Звичайно, на це потрібні були чималі фінансові витрати. Ми зверталися за допомогою до 5 організацій, які здійснювали технічне обслуговування ліфтів. Але ніхто з них не брав на себе відповідальність нам допомогти. І ось спеціалісти підприємства «Вертикаль» м. Бердичів, Житомирської області порадили нам задіяти карткову систему з оплати ліфтів. Суть у тому, що людина купує картку на певну кількість поїздок і таким чином сплачує за послуги. Ці кошти йдуть на обслуговування ліфта. З досвіду житомирчан стало зрозуміло, що започаткована система дає змогу дійсно підтримувати працездатність ліфтового господарства у належному стані.

Ми добре вивчили досвід роботи наших сусідів, і вже з 2011 року почали його запроваджувати в Бучі. По-перше, ресурс роботи ліфта збільшувався, менше було енергозатрат, тощо. По–друге, хто платить – той і користується. А той, хто не хоче платити – ходить пішки. І, що цікаво, значно зменшилося так званих вандальних та хуліганських дій. Перехід на карткову систему була вимушеною дією, адже ніхто нас не брався обслуговувати. І ми, зрештою, залишилися б наодинці зі своєю проблемою – непрацюючими ліфтами. Звичайно, з кожним роком у нас все менше і менше виділяється державних коштів на обслуговування та капітальний ремонт ліфтів. А кошти, які надходили від мешканців, лише частково покривали основні затрати. Не зважаючи на те, що це було збитково для «Вертикалі», вони все ж зуміли підтримувати у робочому стані ліфтове господарство.

Але разом з тим ми зіштовхнулися з певними проблемами. Наприклад, людина приклала картку до приладу: він показав, що на рахунку є кошти і раптом… система з невідомих причин заблокувала картку. У приміщенні ЖЕКу є спеціальні пристрої, які показують залишок коштів на рахунку та розблоковують картки. У касах ощадбанку також вони є. Але туди потрібно йти й розблокувати картку. Крім того, траплялися випадки розмагнічування карток. Та все це – технічні проблеми, які, на жаль, трапляються. Можливо, ці та інші причини призвели до того, що чимало мешканців багатоповерхівок, цінуючи свій час, захотіли, щоб плату за ліфти включали в загальну платіжку за комунальні послуги. Попередньо, ми провели опитування серед населення: чи потрібно відміняти карткову систему? У людей були різні думки. Одні «за», інші «проти». Піднімалося питання про зменшення самої оплати за користування ліфтом. У нас ціна – 37 копійок за поїздку. Це - найнижча ціна, яка тільки є в Україні. І на сьогоднішній день вона замала. Були зроблені відповідні розрахунки разом з фінансистами «Вертикалі». Їх затвердили в інспекції по цінах, і тепер мінімальна сума становить 45 копійок. Тепер мешканці згодні платити, тільки меншу суму за одну поїздку ніж 37 копійок. Якщо вже так принципово стає питання, ми вийшли з пропозицією до міськвиконкому відмінити карткову систему. Місцева влада з розумінням поставилася до цього питання і підтримала нас у відміні карток. Але у нас до людей велике прохання – обов’язково потрібно платити! Інакше, через відсутність фінансування, справа дійде до неможливості утримувати ліфтове господарство у належному стані. А про можливі наслідки й годі казати... До того ж, у нас ще є фінансові зобов’язання перед діловими партнерами з «Вертикалі». Щомісячно ми повинні перераховувати їм певну суму за обслуговування. Звичайно, у збиток собі вони працювати не будуть.

Картки відмінені і люди повинні своєчасно сплачувати комунальні послуги куди входить і сума 0.37 копійок за 1 м 2 загальної площі житла для технічного обслуговування ліфта . У разі їх несплати - ліфти працювати не будуть. І не тільки ліфти. Не зможе функціонувати аварійна служба. Зараз фінансова ситуація нас ставить у такі умови, що лише той, хто платитиме – матиме можливість користуватися послугою. На сьогоднішній день заборгованість серед населення за комунальні послуги складає майже 2 млн. гривень.

«Плюси» ліфта з карткою
Громадяни сплачують тільки за справді надану послугу. Це змушує експлуатуючу організацію забезпечувати стабільну роботу ліфта.
Знижується знос ліфтового господарства та експлуатаційні витрати.
Зменшуються навантаження на ліфт, бо кожен користувач починає рахувати гроші.
Громадяни, які не користуються ліфтом, за нього не сплачують.
З громадянами, які користуються ліфтовими картками, ЖЕКи вже не проводять розрахунки за ліфти.
Житлово-експлуатаційні підприємства, які утримують житлові будинки з ліфтами на картковій системі, отримують щомісячно економію у використані електричної енергії на роботу ліфтів в межах 40-60%, що впливає на зменшення розміру квартплати в частині електропостачання ліфтів.
Користуючись картковим ліфтом громадяни мають можливість раціонально, на свій розсуд, користуватись ліфтом і таким чином корегувати свої витрати на його утримання,
Розрахунки констатують, що мешканці, які користуються картковими ліфтами, протягом місяця витрачають менше коштів сімейного бюджету, ніж ті, хто щомісячно сплачує квартплату, до складу якої включені витрати з технічного обслуговування ліфтів.

«Мінуси» ліфта без картки
Відсутність на законодавчому рівні можливості забезпечувати соціальний захист пільгових категорій громадян, зокрема надавати пільги і субсидії в оплаті за ліфтові картки.

Опалювальний сезон – закінчено
З настанням в кінці березня 2014 року теплої погоди питання опалення житла стало неактуальним. Так в цьому році раннє тепло спонукало до завершення опалювального сезону раніше.
Враховуючи державну політику, спрямовану на заощадження паливно-енергетичних ресурсів та у зв'язку з підвищенням рівня температури зовнішнього середовища, рівень споживання природного газу в м. Буча приведено у відповідності до технологічного мінімуму.
У відповідності до листів Кабінету Міністрів України від 26.03.2014 року №3293/0/2-14, департаменту житлово-комунального господарства і ПЕК Київської обласної державної адміністрації від 28.03.2014 р. №01-20/884, розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 31.03.2014 р. №68 «Про завершення опалювального сезону в населених пунктах Київської області», зважаючи на сприятливі погодні умови, що сформувались на території Київської області, беручи до уваги обмеженість ресурсів природного газу, з 01 квітня 2014 року опалювальний сезон в м. Буча завершено.
Щодо відключення систем опалення у школах, лікувальних та дитячих закладах міста - проводиться за письмовими заявами керівників закладів.
газета: "Бучанські новини" №13 від 4 квітня 2014 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.