» » Прокуратура інформує про роботу зі зміцнення стану законності

Прокуратура інформує про роботу зі зміцнення стану законності

Прокуратурою міста постійно приділяється увага нагляду за додержанням законодавства у сферах, що є найбільш актуальними для Ірпінського регіону та м. Буча. До таких питань з упевненістю можна віднести погашення заборгованості з виплати зарплати, стягнення податків та платежів, відновної вартості зелених насаджень, пайової участі на розвиток інфраструктури населеного пункту та орендної плати за землю.

Прокуратурою міста в 2013 році розпочато 2 кримінальні провадження про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 175 КК України за фактами невиплати заробітної плати працівникам:

1. ТОВ «Бучанський завод «ВЕДА» (заборгованість 169 тис. грн.) – направлено до суду з обвинувальним актом;
2. ТОВ «УБМ-П» (заборгованість 6 700 тис. грн.). Кількість потерпілих понад 300 чоловік. На даний час директору підприємства повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 175 КК України, накладено арешт на 52 одиниці техніки яка перебуває у власності ТОВ «УБМ-П» з метою подальшого відшкодування збитків.

В ході перевірок додержання вимог бюджетного законодавства прокуратурою виявлено порушення службовими особами управління Держземагенства в м. Ірпені вимог земельного законодавства в ході визначення нормативно-грошової оцінки земельної ділянки на території Гостомельської селищної ради, внаслідок чого місцевим бюджетом недоотримано орендної плати за землю на загальну суму 358 тис. грн. За результатами перевірки, до ЄРДР внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України. На даний час посадовцю Держземагенства в м. Ірпені вручено повідомлення про підозру за вищевказаною статтею, завершується розслідування кримінального провадження.

Також у 2013 році прокуратурою міста зареєстровано 2 кримінальні провадження про злочини в земельній сфері:
1. За фактом незаконних дій посадових осіб ОК «ЖБК «Зелений гай» щодо протиправного заволодіння земельною ділянкою по вул. 10 Лінія в м. Ірпені площею 8,3920 га за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 364, 366 КК України.
2. За фактом незаконних дій службових осіб управління Держземагенства, Ірпінської міської ради, ТОВ «Ольвія Консалтінг Груп», внаслідок чого товариство заволоділо земельною ділянкою в м. Ірпені в межах вулиць Карла Маркса, Свердлова та садового товариства «Берізка», загальною площею 7,74 га за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 364 КК України.
Розслідування даних проваджень на даний час триває.
У вересні 2013 року прокуратурою міста Ірпеня за результатами вивчення стану додержання земельного законодавства органами місцевого самоврядування та за результатами проведеної перевірки до Ірпінського міського суду подано позовну заяву про скасування рішення Ірпінської міської ради та скасування державних актів, виданих учасниками вищевказаного ОК ЖБК «Зелений гай». Сума пред’явленого позову складає 4 700 тис. грн. Справа на даний час перебуває на розгляді в Ірпінському міському суді.

Крім того, прокуратурою міста Ірпеня протягом 2013 року до Ірпінського міського суду заявлено 500 позовів про визнання недійними рішень Коцюбинської селищної ради та державних актів на право власності на земельні ділянки так званого Біличанського лісу, загальною площею понад 72 га.

На сьогоднішній день Ірпінським міським судом прийнято рішення по 499 справам про задоволення зазначених позовів прокурора міста Ірпеня та скасування незаконно виданих державних актів на землю. Відповідно до нормативно грошової оцінки вартість вказаних земель складає понад 16,5 млн. грн., але насправді вартість вказаних земель є в десятки разів більшою.

Крім того, за участі прокуратури міста Ірпеня скасовано реєстрацію 6 житлово-будівельних кооперативів, яким рішенням Коцюбинської селищної ради було відведено понад 500 га лісу.

Продовжуючи тему Біличанського лісу слід зазначити прокуратурою міста Ірпеня в червні 2013 року подано позовну заяву прокурора міста Ірпеня в інтересах держави про скасування рішення Коцюбинської селищної ради щодо затвердження проекту відведення земельної ділянки площею 16 га КП «Центр розвитку інженерно-транспортної інфраструктури». Даний позов 18.08.13 розглянутий Ірпінським міським судом та прийнято рішення про задоволення позовних вимог прокурора міста Ірпеня, а незаконне рішення скасовано.

Проводиться активна робота по захисту рекреаційно-паркових зон нашого регіону. Так, прокуратурою міста Ірпеня до Ірпінського міського суду заявлено 4 позови про скасування рішень міської ради та державних актів на право власності на земельні ділянки, які були відведенні громадянам за рахунок земель паркових зон. Це, зокрема, 2 позови по парку «Лісовий» в районі вул. К. Маркса та вул. Лісова, сквер в районі військового шпиталю та парк культури та відпочинку ім. Стельмаха. Вказані парки та сквери, загальною площею понад 15 га повинні були слугувати мешканцям міста для проведення відпочинку, але незаконно вибули за рішенням Ірпінської міської ради у власність громадян. Протягом 2013 року Ірпінським міським судом розглянуті всі вказані позови прокуратури міста Ірпеня та прийнято рішення про задоволення позовів прокурора міста Ірпеня. На даний час боротьба за вказані парки продовжується в судах Апеляційної та Касаційної інстанції.

Прокуратурою міста Ірпеня протягом 2013 року заявлено до суду 5 позовів про стягнення заборгованості по орендній платі за землю на суму понад 300 тис. грн.

Також з початку 2013 року пред’явлено 10 позовів про стягнення до місцевого бюджету заборгованості по договорам про залучення коштів замовників будівництва об’єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста Ірпеня, на загальну суму 1 млн. грн., з яких на даний час задоволено 9 позовів про стягнення до місцевого бюджету міста Ірпеня заборгованості на суму 860 тис. грн.

За результатами перевірок додержання природоохоронного законодавства прокуратурою міста заявлено до суду 11 позовних заяв про стягнення до бюджету заборгованості по сплаті до місцевого бюджету відновної вартості зелених насаджень на суму 1 млн. грн.

Позитивна практика та проблеми з питань погашення заборгованості з виплати зарплати, стягнення податків та платежів, відновної вартості зелених насаджень, пайової участі на розвиток інфраструктури населеного пункту та орендної плати за землю були обговорені на міжвідомчій нараді, яку проведено 28 січня цього року прокуратурою міста Ірпеня.

Робота прокуратури міста на цих напрямках буде продовжена та суттєво активізована.

Уже в 2014 році за результатами перевірок додержання земельного законодавства зареєстровано кримінальне провадження за фактом незаконного відведення земельних ділянок по вул. між вулицями Новооскольська та Г. Сковороди в м. Ірпені (так званий «Чорний Гай») площею 3,5 га за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 364, 366 КК України. Готується також судовий позов про повернення вказаних земель у власність громади.

На даний час прокуратурою міста Ірпеня продовжується робота на напрямку стягнення орендної плати за землю та станом на лютий місяць до суду заявлено ще 5 позовів з цих питань на суму 480 тис. грн. Прокуратурою міста в 2014 році заявлено 7 позовів щодо стягнення відновної вартості земельних насаджень на суму понад 450 тис. грн. та 2 позови про стягнення несплачених вчасно внесків на розвиток соціально-транспортної інфраструктури на суму понад 200 тис. грн.

Прокуратура міста Ірпеня, згідно наданих Конституцією та законами України повноважень, буде продовжувати роботу над зміцненням стану законності в Ірпінському регіоні та місті Буча, забезпеченням додержання прав людини і громадянина, інтересів держави та територіальних громад.
Мирослав Пацкан, прокурор міста Ірпеня 
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.