Пенсій фонд: Про заборгованість

Питання погашення заборгованості зі сплати страхових внесків до пенсійного фонду є гострою проблемою!

Питання своєчасності та сплати страхових внесків в повному обсязі для Пенсійного Фонду є принциповим, оскільки саме від цього залежить розмір пенсій нинішніх та майбутніх пенсіонерів, а також виплата пенсій вчасно та в повному обсязі.

Ст. 46 Конституції України гарантує, що всі громадяни України мають право на забезпечену старість. Реалізувати цю гарантію зобов’язана система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за рахунок сплачених в повному обсязі страхових внесків установ, організацій ,самих громадян та роботодавців-приватних підприємців, які використовують працю найманих працівників.
Відповідальність за повноту нарахування та сплати страхових внесків до ПФУ лягає на роботодавця, бо від повноти перерахування до ПФУ внесків зараховується страховий стаж працюючим. Така умова діє починаючи з 01.01.2004 року відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” (далі: Закон).

До діяльності Пенсійного фонду також входить контроль за вчасною і в повному обсязі сплатою страхових внесків до бюджету, стягнення заборгованості по страхових внесках.

Ст. 24 Закону України ”Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” чітко встановлено, що для врахування періоду роботи до страхового стажу і для використання заробітку для розрахунку пенсії беруться лише ті періоди, за які сплачені страхові внески в повному обсязі.

Гострою проблемою залишається погашення заборгованості по страховим внескам підприємствами до Управління Пенсійного фонду України у місті Буча. Станом на 01.02.2014 року загальна сума заборгованості складає 467,9 тис. грн., в т.ч. по фінансовим санкціям та пені – 381,0 тис. грн.
Найбільші борги перед УПФУ у місті Буча мають такі підприємства:
- ПП НТФ «Веда-конструктор» - 142,4 тис. грн.
- ТОВ НВП «Мета ЛТД» - 141,1 тис. грн.
- ТОВ КСУ «Техмонтаж» - 113,0 тис. грн.
- ТОВ «Логістика-транс» - 10,3 тис. грн.

Слід наголосити, що ці підприємства вже не працюють, але пенсійні права працівників, які на них працювали суттєво порушені. Ці люди втрачають можливість одержувати у повному розмірі зароблену пенсію.
Керівники підприємств-боржників свідомо порушили конституційні права своїх працівників.

Сьогодні поширена практика коли на базі боржників створюються нові підприємства, а діяльність старих припиняється. Борги зависають. Нові підприємства виконують ті ж функції, використовують матеріальну базу.
Працівники Пенсійного фонду з розумінням відносяться до проблем підприємств-боржників, але ж Закон необхідно виконувати і права людей потрібно поважати і забезпечувати, заборгованість зі сплати страхових внесків також необхідно сплатити.

Робота з боржниками щодо сплати страхових внесків знаходиться під постійним контролем не тільки Управління Пенсійного фонду України у місті Буча, але й усіх контролюючих органів, зокрема дане питання розглядалось на міжвідомчій нараді, яка була проведена в прокуратурі міста Ірпеня.
О.О.Марченко, заступник начальника управління Пенсійного фонду України у місті Буча 
Коментарів: 0
Додати коментар