» » Прокуратура: Подолання негативних явищ в регіоні

Прокуратура: Подолання негативних явищ в регіоні

Подолання негативних явищ в регіоні потребує негайного вжиття скоординованих заходів.

28 січня 2014 року прокурором міста Ірпеня проведено міжвідомчу нараду за участю міських та селищних голів регіону, керівників органів податкової, виконавчої служби, управлінь пенсійного фонду, фондів соціального захисту, органів пожежної охорони та санепідслужби, а також суб’єктів господарювання-боржників з питань, які є найбільш актуальними для соціально-економічного розвитку Приірпіння.

Так, на нараді обговорено проблеми заборгованості із виплати заробітної плати, внесків до Пенсійного фонду України, податків, відновної вартості зелених насаджень, орендної плати за землю, коштів за договорами пайової участі на розвиток інфраструктури населеного пункту.

Проблемним залишається питання заборгованості із виплати заробітної плати. Не зважаючи навіть на 2 розпочаті прокуратурою міста кримінальні провадження за ст. 175 Кримінального кодексу України (умисна невиплата заробітної плати), заборгованість в регіоні продовжує мати місце.

Не завжди суб’єкти господарювання сумлінно ставляться до сплати внесків до ПФУ та податків, заборгованість по яких на даний момент становить 3 121 тис. грн. та 40 606 тис. грн. відповідно. Робота контролюючих органів з цих питань вимагає активізації.

Також, одним із актуальних питань для нашого регіону, є сплата відновної вартості зелених насаджень, оскільки, кошти від такої сплати надходять до місцевого бюджету. Прокурорські перевірки засвідчили відсутність системної роботи рад та контролюючих органів у вказаній сфері. Органи місцевого самоврядування не володіють інформацією щодо реального стану заборгованості зі сплати відновної вартості зелених насаджень.
В 2013 році прокуратурою міста в інтересах Ірпінської та Бучанської міських рад пред’явлено позовів на суму 1 135 тис. грн., вже у 2014 році – на суму 620 тис. грн., на даний час опрацьовуються матеріали за якими планується пред’явлення позовів – на суму 1 154 тис. грн.

Має місце також недопрацювання контролюючими та органами самоврядування в сфері сплати коштів за оренду землі. З метою стягнення вказаної заборгованості, прокуратурою міста в минулому році до суду заявлено 7 позовів в інтересах держави, 3 з яких на даний момент задоволено.
Також, перевірками встановлено, що заборгованість перед місцевими бюджетами за договорами пайової участі залишається значною. Тільки перед бюджетом міста Ірпеня на кінець 2013 року існує заборгованість по договорам пайової участі на суму понад 3 млн. грн.
З початку 2013 року прокуратурою міста пред’явлено 10 позовів в інтересах Ірпінської міської ради про стягнення до місцевого бюджету заборгованості по договорам про залучення коштів замовників будівництва об’єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста Ірпеня, на загальну суму 1 млн. грн., 9 з яких на даний час задоволено на загальну суму 860 тис. грн.

За наслідками прийнято постанову, якою визначено низку першочергових заходів, спрямованих на забезпечення додержання законодавства у вказаних сферах.
Так, для органів податкової служби та пенсійного фонду передбачено проведення взаємозвірок щодо сум заборгованості суб’єктів господарювання із сплати єдиного соціального внеску, для органів виконавчої служби – вжиття заходів щодо тимчасового обмеження боржників у праві виїзду за межі України, для органів місцевого самоврядування - приведення у відповідність із діючим законодавством рішення сесій щодо порядку сплати відновної вартості зелених насаджень та інші.

В свою чергу, прокуратурою міста вирішено найближчим часом провести перевірки в діяльності органів місцевого самоврядування регіону, Ірпінської ОДПІ, управлінь ПФУ міст Ірпеня та Буча, відділів ДВС Ірпінського та Бучанського міських управлінь юстиції щодо належного виконання посадовими особами вказаних органів покладених на них законом обов’язків та використання наданих повноважень.
Крім цього, з метою належної співпраці органів влади регіону, постановою міжвідомчої наради передбачено ряд спільних заходів, спрямованих на покращення стану законності в регіоні.

Для прикладу, органами пенсійного фонду, податкової та виконавчої служб будуть створені спільні робочі групи, які здійснюватимуть виходи та виїзди до боржників, що мають заборгованість із сплати єдиного соціального внеску, страхових внесків до ПФУ та вживатимуть заходів до накладення арешту на майно боржників згідно вимог законодавства.

Виконання заходів, передбачених постановою міжвідомчої наради буде під контролем прокуратури міста, для забезпечення їх виконання всіма органами та покращення стану соціально-економічного розвитку Ірпінського регіону та міста Буча.
Роман Кимлик, заступник прокурора міста Ірпеня 
Коментарів: 0
Додати коментар