Сплата єдиного соціального внеску

Нерідко трапляються випадки, коли людина працює на підприємстві, організації, установі та одночасно зареєстрована як фізична особа-підприємць.
Управління Пенсійного фонду України у місті Буча надає роз’яснення щодо сплати єдиного соціального внеску такою категорією підприємців.

Наймані працівники - це громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб. Відповідно до частини другої ст.4 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вони є застрахованими особами, а підприємства, установи та організації, враховуючи положення абзацу другого п.1 частини першої та частину третю ст.4 цього Закону, є страхувальниками та платниками єдиного внеску, на яких покладено обов’язок щодо нарахування та сплати єдиного внеску за найманих працівників.

Згідно з п.4 частини 1 ст. 4 Закону фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування є платниками єдиного внеску.
Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний внесок у розмірі 34,7 відсотка на суми, самостійно визначені, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Фізичні особи-підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований у розмірі 34,7 відсотка на суми чистого прибутку.

Законом про ЄСВ не передбачено звільнення фізичних осіб-підприємців, які одночасно є найманими працівниками на підприємстві, в установі або організації, від сплати єдиного внеску. В зв’язку з вищевикладеним, зазначені підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.

При цьому, за несвоєчасну сплату єдиного внеску застосовується фінансова санкція у розмірі 10 відсотків від суми боргу та нараховується пеня у розмірі 0,1 відсотків за кожен день прострочення платежу.

Також, необхідно зазначити, що при призначенні (перерахунку) пенсії з 01.07.2000 року враховуються всі види оплати праці, з яких фактично сплачено внески.
О. Марченко, заступник начальника управління 
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
pycco

OFFline

  • pycco (13)
  • Користувачі
  • 3 лютого 2014 23:44
Как всегда двойное налогообложение. Государству вносить поправки не имеет смысла. А через 10 лет снова вся пенсионная система изменится и в итоге плательщик получит минимальную пенсию.

0