» » » У Бучі – низький рівень безробіття

У Бучі – низький рівень безробіття

Українці в цілому прожили непростий рік, як в політичному, так і економічному плані. Хтось змінив місце роботи, хтось її взагалі втратив, а хтось – працює стабільно. І хоча експерти стверджують, що рівень безробіття – не критично, але зріс, то в столичному регіоні ситуація більш стабільна.

Досить позитивні тенденції і в Бучі, адже ми не лише не втратили робочі місця, але й створили додаткові. Детальніше про це – у розмові з начальником відділу з питань праці та соціально-трудових відносин бучанського Управління праці та соціального захисту населення – Світланою Ретьман.

Світлана Ретьман- Світлано Михайлівно, у Бучі затверджена програма зайнятості населення, яка покликана сприяти зменшенню кількості безробітних і, перш за все, створювати більшу кількість робочих місць. Яка роль у цьому Управління праці?
- Наше завдання полягає у контролі за виконанням заходів з поліпшення ситуації на ринку праці міста, координуванні роботи, збору та аналізу інформації по всіх виконавцях цієї програми.
Крім того, Управління праці здійснює контроль за підприємствами міста щодо виконання ними вимог законодавства про працю, зокрема – стану охорони праці, умов праці, соціального захисту працівників.
Управлінням проводиться роз’яснювальна робота серед працівників підприємств стосовно переваг законного працевлаштування та отримання легальної заробітної плати. У першу чергу це впливає на розмір майбутньої пенсії і ступені соціальної захищеності.
Управління праці постійно надає консультативно-роз’яснювальну допомогу сторонам соціального діалогу в процесі укладання колективних договорів. Під час цього ми рекомендуємо їм передбачити в колективних договорах заходи щодо створення нових робочих місць.

- Чи зафіксовані якісь порушення в даній сфері?
- Значних порушень трудового законодавства не виявлено. Є незначні недоліки, які вчасно усуваються. Тож, глобальних проблем не виникає.
Але протягом цього року було зафіксовано два випадки несвоєчасної виплати заробітної плати на підприємствах. Завдяки своєчасно вжитим заходам ситуацію вдалося владнати.

- Яка середня заробітна плата по місту?
- Для порівняння, у 2012 році вона становила 2797 грн., а в цьому – за оперативними даними 2899 грн.

- За рахунок чого були створені нові місця в Бучі: з’явилися нові підприємства чи колишні – розширили сферу своєї діяльності?
- Варто зазначити, що завдання по створенню нових робочих місць визначають структурні підрозділи облдержадміністрації. Цього року показник для Бучі встановлено – 300 місць. Ми не лише виконали, але й перевиконали завдання. На цей час в місті створено 483 нових робочих місць, а це – 161% від плану.
Якщо детальніше, то 216 місць створено у юридичних осіб, тобто у підприємств. 147 - надали приватні підприємці, фізичні особи. І 120 місць – новостворені підприємці, які самостійно забезпечують себе роботою.

Якщо дивитися в розрізі галузей економічної діяльності, то ці роботодавці працюють переважно у сфері оптової і роздрібної торгівлі. Зокрема, таке підприємство, як ПрАТ «Краймкерама» (здійснює торгівлю керамікою) в цьому році додало 40 нових робочих місць. В плані продажу кераміки не відстає й компанія «ТІС» - вони створили 25 нових робочих місць.
Значний приріст був і у підприємства «Теплокомунсервіс» (займається теплопостачанням) - там створено 20 нових робочих місць.
А в галузі будівництва підприємство «Будрегіонсервіс» у цьому році створило 30 робочих місць.

- Сьогодні досить непросто влаштуватися на роботу людям з особливими потребами. Яка тенденція в Бучі: чи можуть вони самореалізуватися і як захищає їх держава?
- Справді, на підприємствах, де працює понад вісім осіб, встановлена 4% квота для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Тобто, роботодавці зобов’язані створювати робочі місця для людей з особливими потребами. Практично всі наші підприємства дотримуються цієї вимоги.

- На якому місцевому підприємстві найбільша кількість працюючих?
- Мабуть, на кондитерському підприємстві «Деліція» - там працює 330 осіб. Свою діяльність воно здійснює стабільно і показники не змінюються впродовж трьох років.
Також потужним роботодавцем є Бучанський завод склотари, де працює 206 бучанців. Крім того, там на досить високому рівні і заробітна плата, і соціальне забезпечення, і охорона праці.
Прекрасні показники і в усіх підрозділах тресту «ПТЕМ».

- Яка кількість бучанців сьогодні потребує працевлаштування?
- В Ірпінському центрі зайнятості на сьогодні зареєстровано та надано статус безробітних 133 жителям міста. Але якщо цю цифру співставити з кількістю працездатного населення, то вийде 0,7%. У Бучі – досить низький рівень безробіття, хоча він дещо зріс у порівнянні з початком року, тоді було – 0,4% незайнятого населення. Одна з причин – ліквідація у цьому році підприємства ПРАТ «НТБ», яке надавало роботу близько 50 бучанцям.

- За кордоном досить поширена практика громадських робіт. А як у нас?
- Справді, такі методи почали набирати обертів. Можливо, вони не стільки популярні, як в тих же Сполучених Штатах Америки, але в порівнянні з попередніми роками інтерес до цього явища зріс.
Так, поряд з працевлаштуванням на постійній основі одним із напрямків реалізації політики зайнятості є організація громадських робіт. У Бучі до організації та виконання громадських робіт залучено КП «Бучанське УЖКГ». У цьому році укладений договір між цим підприємством та Ірпінським міським центром зайнятості, відповідно до якого наш роботодавець створює тимчасові робочі місця для виконання громадських робіт, а служба зайнятості направляє безробітних. Фінансуються такі роботи на паритетних умовах з місцевого бюджету та бюджету Фонду зайнятості. У нашому місті визначено види громадських робіт, до, яких залучають безробітних, - це благоустрій території, тощо. Наприклад, зараз вже працює 10 безробітних бучанців зайнято прибиранням снігу на вулицях міста.

- Які спеціальності більш затребувані?
- На це питання більш конкретно може відповісти центр зайнятості, але з тієї картини, яка вимальовується, все-таки спеціальності у галузі будівництва і торгівлі. Насамперед, це робітничі спеціальності.
А загалом, у 2013 році центром зайнятості було направлено на професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації 167 осіб з них пройшли підвищення кваліфікації безпосередньо на виробництві підприємств, організацій – 84 особи.
Основні напрямки навчання: менеджер, юрист, редактор, фінансист, перукар-модельєр, бухгалтерський облік і аудит, основи підприємницької діяльності, продавець продовольчих товарів.

- Скажіть, які прогнозовані перспективи щодо працевлаштування жителів Бучі матимемо у 2014 році?
- Досить непогані. Адже за 2013 рік у нас зареєстровано ще 45 юридичних осіб – підприємств. Не всі вони розпочали свою роботу, але кожен із них з часом створить нові робочі місця. Це досить високий показник.
Також у 2013 році розпочато проект по будівництву торгівельного комплексу «Новус», введення в експлуатацію якого планується у 2014 році. Даний проект передбачає створення значної кількості нових робочих місць, а відповідно й надходжень до бюджету.
Розпочне роботу і ще одне з підприємств тресту «ПТЕМ» - ТОВ «ЮТЕМ –ТМ Київ».
Загалом, у місті створена сприятлива атмосфера для залучення інвестицій, тому і маємо такі результати. Без роботи бучанці не залишаться!
Будемо сприяти тому, щоб розширити сферу зайнятості населення: у 2014 році – ще на 320 нових робочих місць, а вже в 2017 році – 600 нових робочих місць з належними умовами і достойною зарплатнею.
Людмила ГЛАДСЬКА 
газета: "Бучанські новини" №94 від 13 грудня 2013 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.