УПФУ в місті Буча інформує

Про необхідність своєчасного повідомлення пенсіонерами органів Пенсійного фонду про працевлаштування.

Управління Пенсійного фонду України у місті Буча Київської області повідомляє, що останнім часом почастішали випадки виявлення переплат пенсії, які виникають в зв’язку з несвоєчасним повідомленням пенсіонерами органів Пенсійного фонду про своє працевлаштування. Так за дев’ять місяців цього року виявлено 225 випадків несвоєчасного повідомлення про працевлаштування, внаслідок чого виникло переплат пенсій на загальну суму понад 83 тисячі гривень.

Статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами) передбачено, що пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність) перерахунок у разі збільшення прожиткового мінімуму не проводиться. Такий перерахунок здійснюється лише після звільнення з роботи (припинення діяльності) з урахуванням прожиткового мінімуму, який встановлений на дату звільнення (припинення діяльності). Також працюючим пенсіонерам підвищення передбачене ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС» виплачуеться за місцем роботи. В разі виникнення підстав для проведення індексації працюючим пенсіонерам в першу чергу індексується заробітна плата. Індексація пенсії провадтиься після індексації сум оплати праці на підставі довідки підприємства де працює пенсіонер.

І хоча вищезазначені доплати та підвищення не суттєво впливають на розмір пенсії, але в разі тривалого неповідомлення пенсіонером про вступ на роботу може виникнути велика переплата пенсії.

Відповідно до «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії» - Пенсіонери зобов`язані повідомляти органи Пенсійного фонду України за місцем проживання про влаштування на роботу, в тому числі за сумісництвом, зміни у складі сім`ї та інші обставини, які відповідно до законодавства, визначають право на пенсію та її розмір.

Згідно статті 50 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера, в тому числі внаслідок несвоєчасного повідомлення про вступ на роботу, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягнуті на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду України чи в судовому порядку в розмірі до 20% пенсії щомісячно, до повного погашення забоггованості.
З метою запобігання утворення переплат пенсій просимо Вас своєчасно (протягом 3-х робочих днів) повідомляти про своє працевлаштування. Для цьго необхідно звернутись до управління з довідкою з місця роботи (свідоцтвом про реєстрацію підприємницької діяльності), або направити поштою заяву з проханням змінити ознаку в роботі та додати до неї довідку з місця роботи.
Б.В. Мосійчук, начальник відділу виплати пенсій 
Коментарів: 0
Додати коментар