» » Прокуратура виявила недоліки у роботі контролюючих органів Ірпінського регіону та міста Буча

Прокуратура виявила недоліки у роботі контролюючих органів Ірпінського регіону та міста Буча

Забезпечення конституційних принципів підприємницької діяльності на даний час є одним з пріоритетних напрямів правозахисної діяльності органів прокуратури України. У поле зору прокуратури постійно потрапляють питання дотримання контролюючими та правоохоронними органами вимог законодавства при проведенні ними перевірок суб’єктів господарювання.

Як засвідчили результати перевірок, контролюючі органи регіону допускають певні порушення вимог зазначеного законодавства.
Так, для прикладу, проведеною прокуратурою міста в вересні поточного року перевіркою управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені встановлені порушення вимог Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності». Так, в порушення вимог вказаного закону, Управлінням проведено перевірку фізичної особи-підприємця, який протягом перевіряємого періоду перебував на спрощеній системі оподаткування та віднесений до незначного ступеня ризику.

Реагуючи на порушення, прокуратурою міста начальнику Управління внесено подання, за результатами розгляду якого до відповідальності притягнуто 4 посадові особи.
Проведеною прокуратурою міста перевіркою в діяльності Ірпінського МВ ГУ Держтехногенбезпеки у Київській області виявлено порушення Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» при проведенні планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання.

Так, в порушення вимог закону, Відділом проведено планові перевірки без видання наказу про проведення перевірок та з неналежним оформленням інших розпорядчих документів, необхідних для проведення перевірки.
Реагуючи на порушення, прокуратурою міста начальнику Відділу внесено подання, за результатами розгляду якого до відповідальності притягнуто 1 посадову особу.

Загалом, за результатами проведених з початку року перевірок у вказаній сфері, прокуратурою міста Ірпеня керівникам контролюючих органів регіону внесено 39 подань, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 71 особу органів державного контролю.

Також, нагадую, що для повідомлень про факти незаконного втручання у діяльність підприємців у прокуратурі міста Ірпеня діє телефон «гарячої лінії» (045-97) 40-003.


За всіма повідомленнями будуть організовуватися відповідні перевірки, вживатимуться заходи щодо поновлення порушених прав.
Тарас Возняковський, старший прокурор прокуратури міста Ірпеня 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.