» » Пожежонебезпечний період у розпалі!

Пожежонебезпечний період у розпалі!

Пожежонебезпечний період в розпалі, а також в розпалі і період пікніків. З підвищенням температури повітря значно зростає загроза виникнення пожеж як в лісах так і на відкритих ділянках місцевості, в сільгоспугіддях, на торфовищах. За оперативними даними з початку пожежонебезпечного періоду на території України сталося 5 тис. 513 пожеж у природних екосистемах, з яких у лісах 463 пожежі (на площі 121,5 га), на торфовищах 54 пожеж (на площі 18,2 га), сільгоспугіддях 14 пожеж (на площі 81,5 га), на відкритих ділянках місцевості 2 тис. 982. пожежі.
Цю сумну статистику не оминув і наш регіон, оскільки з початку літа в м. Буча, м. Ірпінь, с. Гостомель та с. Ворзель сталося 22 пожежі (ліса – 1, торфовища – 5, відкриті ділянки місцевості - 25).
Основними причинами цих пожеж є нехтування правилами пожежної безпеки під час відпочинку та в повсякденному житті. Неправильно улаштоване вогнище, викинутий в траву недопалок, навіть розбита пляшка в траві можуть посприяти виникненню пожежі, особливо в спекотний період.

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій, та працівниками Ірпінського МВ ГУ ДСНС України у Київській області закликають, ДОТРИМУВАТИСЬ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ.


Утримуйтесь від розведення вогнища у лісі.
Якщо розпалити вогнище вкрай необхідно:
- розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього;
- місце розпалювання вогню розчищайте від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладіть це місце камінням або обсипте землею (піском);
- не залишайте вогнище без нагляду;
- коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою або засипайте піском, переконайтесь, що вогонь повністю загашено;
- кинуті порожні пляшки, непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- підпалювати суху траву на галявинах у лісі та на землях, що межують з лісами.
Ірпінський МВ ГУ ДСНС України у Київській області 
Коментарів: 0
Додати коментар