» » » Юридична допомога: Про прининення теплопостачання

Юридична допомога: Про прининення теплопостачання

Адвокат

Оніщенко Павло Вікторович


Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20


Доброго дня. В МЕНЕ ПИТАННЯ ПРО ПРИПИНЕННІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ?

В 2012 році ми самостійно дома відмовились від теплопостачання, теплосервіс про це попередили, щоб вони самі пришли і відрізали батареї. Питалися допитатись які необхідно писати заяви щоб не було нарахування, але ганяли то до голови адміністрації який дозволив не нараховувати то до міського голови. І так все марно. За неякісне отоплення платить до 800 грн. за однокімнатну квартиру це забагато. Нарахування не припинилось, а вони так і водять далі за ніс. Що потрібно робити? Дякую


ВІДПОВІДЬ:
За результатами розгляду Вашого проблемного питання, повідомляю наступне.
Згідно до п. 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005р. №630, споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Відповідно до п. 25 цих Правил, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Відповідно до п. 1.2 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005р. №4 у редакції від 09.06.2008р., для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП, призначає голову та затверджує її склад, затверджує положення про роботу комісії.
Згідно п. 2.1 Порядку, для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.

У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення.
До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Згідно п. 2.2.3 Порядку, якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.


Про відмову у розгляді заяви Комісія повідомляє заявника у десятиденний строк.
Таким чином, з урахуванням вищезазначених норм та того, що Ви прагнете відмовитися від централізованого теплопостачання у квартирі, яка знаходиться в багатоквартирному будинку, з 2007 року одноособово це зробити майже неможливо.
Ви, звичайно, можете звернутися із заявою до постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП, що створена у Вашому регіоні, але за результатами її розгляду, скоріш за все, буде надано мотивовану відмову.
Поряд з тим, що відключення від централізованого опалення та встановлення автономного опалення можливе уразі, якщо в квартирі протягом тривалого періоду повітря нижче встановлених санітарних норм і теплопостачальне підприємство не може виправити таку ситуацію. Проте, звертаю Вашу увагу, цей факт повинен підтверджуватися документально, тобто складеними актами, висновками комісії.

Адвокат

Оніщенко Павло Вікторович


Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20
Коментарів: 0
Додати коментар