» » » Компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску

Компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску

Як відомо, відсоток податкового навантаження на фонд оплати праці роботодавців в Україні є одним з найвищих в Європі, тому для легалізації тіньових заробітних плат працедавці мріють про зменшення ставок внесків на загальнообов’язкове держане соціальне страхування (далі – ЄСВ) або ж про коменсацію половини ЄСВ від держави. Як отримати таку компенсацію роботодавцю, котрий протягом 12 місяців створив нові робочі місця, та чи потрібно подавати заяву для цього?

1.01.2013 року набрав чинності Закон України “Про зайнятість населення“ від 05.07.2012 року № 5067- VI. Відповідно до ч. 3 ст.24 цього Закону Кабінет Міністрів України постановою від 13.03.2013 року № 153 затвердив Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок № 153). Ця постанова набрала чинності 20.03.2013 року та визначає механізм виплати управліннями Пенсійного фонду у районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах компенсації працедавцю фактичних витрат у розмірі 50 % суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

Відповідно до п.2 , дія цього Порядку розповсюджується на суб’єктів господарювання, які починаючи з 2013 року:
• створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них людей шляхом укладення трудового договору;
• протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштуваною на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше, ніж три мінімальних заробітних плати ( у 2013 році –не менше 3441 грн. у грудні 2013 року – 3654 грн).

Дія Порядку № 153 не поширюється на роботодаців, які є суб’єктами господарювання, утвореними в результаті припинення іншої юридичної особи, протягом 12 місяців, що передували створенню нового робочого місця, та бюджетними установами. Для отримання компенсації протягом 12 місяців з дня укладання трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, працедавці подають до органу Пенсійного фонду, у якому вони перебувають на обліку як платники ЄСВ, довідку про виконання умов компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою ЄСВ, форма якої наведена в додатку до Порядку.

Якщо роботодавець забезпечив виконання вищевказаних вимог, то він отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 % від суми нарахованого ЄСВ упродовж наступних 12 календарних місяців. При цьому працедавець повинен зберегти:
• рівень заробітної плати в розмрі не менше, ніж три мінімальних заробітних плати в місяць сплати ЄСВ за особу, працевлаштовану на нове робоче місце;
• штатну чисельність працівників (складений роботодавцем на 1 число звітного періоду перелік співробітників (без врахування прийнятих на тимчасові роботи), з якими укладений трудовий договір відповідно до затвердженого переліку посад (з урахуванням вакансій), який включає в себе розмір окладів для кожної посади;
• фонд оплати праці.

Відповідно до п. 8 Порядку № 153 виплата компенсації здійснюється на підставі звіту щомісяця протягом 12 календарних місяців після завершення аналогічного періоду з дня укладання договору з особою, працевлаштуваною на нове робоче місце, шляхом перерахування коштів з окремого рахунка органу Пенсійного фонду України на банківський рахунок роботодавця, зазначений у довідці. У випадку зменшення штатної чисельності співробітників та фонду оплати праці роботодавець втрачає право на компенсацію.

Таким чином, подавати заяву на виплату компенсації останній може починаючи з січня 2014 року за умови, що працевлаштування на нове робоче місце відбулося в січні 2013 року до Управління Пенсійного фонду України у місті Буча за адресою – вул. Енергетиків, 1-а, 3-й поверх, відділ обліку надходження платежів, телефон для зв’язку 40-121.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар