» » » Парламент спростив процедуру відведення земельних ділянок

Парламент спростив процедуру відведення земельних ділянок

2 липня Верховна рада прийняла Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та до інших законодавчих актів у сфері земельних відносин (щодо спрощення процедури відведення земельних ділянок)» (№ 1208-1). 

Закон спрощує систему погодження проектної документації із землеустрою, шляхом запровадження її вибіркового погодження окремими представниками територіальних органів виконавчої влади залежно від режиму використання земельної ділянки. В обов’язковому порядку передбачається погоджувати документацію із землеустрою лише з органом земельних ресурсів. Крім цього відповідно до Закону, кожний погоджувальний орган має опрацьовувати проект із землеустрою виключно в частині його відповідності законодавству, дотримання якого він контролює. 

Закон врегульовує колізію, що склалася у зв’язку з прийняттям законів:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення» №5395-VI;

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства соціальної політики України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів» №5462-VI .
Ці закони внесли низку полярно протилежних змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів у галузі земельних відносин, зокрема щодо процедури погодження проектної документації із землеустрою. Була збільшена кількість погоджувальних органів виконавчої влади та створено внутрішні суперечності між процедурами погодження як комісійно так і окремими органами виконавчої влади. Це зумовило непрозорість процесу погодження документації із землеустрою та практично зупинило процес надання земельних ділянок в містах.
www.auc.org.ua 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.