» » » Парламент відтермінував заборону надання земельних ділянок

Парламент відтермінував заборону надання земельних ділянок

Парламент відтермінував заборону надання земельних ділянок для містобудівних потреб за відсутності містобудівної документації до 2015 року.

21 червня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо відтермінування заборони на відведення земельних ділянок) (№2363-1).

Проект Закону був розроблений АМУ, підтриманий на засіданнях фахових секцій АМУ та внесений на розгляд парламенту через народних депутатів - колишніх міських голів.

Законом відтерміновано до 1 січня 2015 року заборону передачі (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або детального плану територій населеного пункту.

З 1 січня 2013 року набрали чинності норми Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», які забороняють виділення земельних ділянок і зміну їх цільового призначення без містобудівної документації - плану зонування та детального плану території. Але у переважної більшості міст (і великих, і малих) така документація відсутня, оскільки місцеві бюджети не мали (і не мають) коштів для її виготовлення. Заборона надання земельних ділянок для містобудівних потреб за відсутності містобудівної документації практично заморозила розпорядження земельними ресурсами в територіальних громадах і блокувала розвиток міста.
www.kmu.gov.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.