» » » Ірпінська ОДПІ: Як сплачують єдиний соціальний внесок підприємці

Ірпінська ОДПІ: Як сплачують єдиний соціальний внесок підприємці

Минуло два роки, як запроваджено сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі ЄСВ), що замінила сплату внесків до чотирьох фондів. З того часу відбулося чимало законодавчих змін. Тому акцентуємо увагу на основні моменти щодо сплати ЄСВ підприємцями.

Фізичні особи-підприємці, що застосовують загальну систему оподаткування, та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, сплачують єдиний внесок у розмірі 34,7% із суми доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Cплачувати ЄСВ такі платники повинні за календарний рік до 10 лютого наступного року. Протягом року до 15 березня, 15 травня, 15 серпня та 15 листопада сплачується єдиний внесок у вигляді авансових платежів у розмірі 25% річної суми єдиного внеску.
Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, розмір єдиного внеску становить 34,7% суми, що визначається такими платниками самостійно.

Разом з тим, він не може бути більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та менше розміру мінімального страхового внеску, який визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на 34,7%.
Спрощенці сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 чиcла місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок та звітують один раз за рік до 10 лютого року, наступного за звітним.
Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Ірпінської ОДПІ Київської області ДПС 
Коментарів: 0
Додати коментар