» » » Про мінімальний розмір пенсійної виплати

Про мінімальний розмір пенсійної виплати

З 1 травня 2013 року мінімальний розмір пенсійної виплати інвалідам війни II й III груп та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років і більше, визначено на рівні 285% від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Відтепер розмір пенсії учасників бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни та інвалідів II й III груп не може бути меншим, аніж 2547 грн. 90 коп., що становить 285% від прожиткового мінімум для осіб, які втратили праце-здатність. Відповідно до урядової постанови від 13 березня 2013 року № 151, управління Пенсійного фонду міста Бучі вже здійснили перерахунки пенсій 27 ветеранам війни, котрим виповнилося 85 років, без їхнього звернення в органи Фонду.

Якщо таким особам пенсію призначено за особливі заслуги перед Україною, то суму пенсійної виплати буде встановлено понад зазначений розмір. Кошти на виплату пенсій ветеранам війни закладено в бюджет Пенсійного фонду, так що кожен ветеран у травні отримає належні йому виплати у визначений термін.

Розмір мінімальної пенсійної виплати інвалідам війни II й III груп та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років, було підвищено до розміру мінімальної пенсійної виплати інвалідів війни І групи. Після 1 грудня 2013 року розмір пенсійної виплати для цієї категорії громадян іще зросте у зв'язку зі здійсненням чергового перерахунку з урахуванням розміру прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій і щомісячної державної адресної допомоги, визначених у законодавстві, з 01.12.2013 року становитиме 2704,65 грн.

Завдяки перерахункам пенсій, які здійснили органи Фонду, рівень соціального захисту цієї категорії пенсіонерів значно зріс.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар