Діти – понад усе

21 травня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Бучанської міської ради.

Про фінанси
Першим питанням, яке розглядалося на виконкомі, став звіт начальника фінансового управління Тетяни Сімон. Заслухавши доповідачку, члени виконкому вирішили винести на засідання чергової сесії Бучанської міської ради зазначений звіт про виконання бюджету міста Буча за 1-й квартал поточного року по доходах у сумі 28 млн. 461 тис. 851,07 грн., у тому числі по видатках у сумі – 25 млн. 053 тис. 630,51 грн.:

1.По загальному фонду бюджету міста Буча за 1-й квартал 2013 року по доходах у сумі - 25 млн. 428 тис. 538,22 грн., по видатках у сумі – 21 млн. 827 тис. 698,31 грн.
2. По спеціальному фонду бюджету міста за 1-й квартал 2013 року по доходах у сумі – 3 млн. 33 тис. 312,85 грн., по видаткам у сумі – 3 млн. 226 тис. 032,20 грн.
Потому Тетяна Анатолівна поінформувала присутніх про стан сплати податків, зборів та обов’язкових платежів до бюджету Бучі за 1-й квартал 2013 року. За словами начальника фінансового управління, бюджет міста станом на 1 квітня цього року по доходах загального фонду бюджету, якщо не враховувати офіційні трансферти, виконано на 104,4%. Що на 417,1 тис. грн. більше проти плану по доходах за відповідний період року.

При цьому, наголосила Тетяна Сімон, при формуванні бюджету міста на 2013 рік враховані бюджетні та податкові нововведення, які були встановленні на загальнодержавному рівні. Іншою особливістю є той факт, що Бюджетний кодекс в новій редакції суттєво змінив напрямки фінансових потоків. Про що йдеться… Доходи загального фонду поділяються на два кошики: доходи, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів (на виконання делегованих повноважень) і доходи місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів (на виконання власних повноважень).

Слід зазначити, що основним джерелом надходжень загального фонду є податок - доходи фізичних осіб та плати за землю, що становить відповідно 56,2% та 40,2% від загальної суми надходжень загального фонду бюджету міста за три місяці цього року.
Надходження податку на доходи фізичних осіб зараховуються до бюджету міста в розмірі – 75% від загальної суми сплати податку, згідно ст. 65 Бюджетного Кодексу України. За три місяці 2013 року податок з доходів фізичних осіб надійшов в сумі 5592,9 тис. грн., що на 1161,5 тис. грн. більше проти плану по цьому виду податків за три місяці та становить 126,2% виконання. В порівнянні з надходженнями прибуткового податку з фізичних осіб за відповідний період минулого року, цей вид податку збільшився на 672,6 тис. грн.

Також Тетяна Анатолівна розповіла присутнім, що станом на 1 квітня податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності надійшов у сумі 137,6 тис. грн., що на 32,8 тис. грн. менше проти плану з цьому виду податку та становить 80,7% виконання.
По спеціальному фонду за 1-й квартал 2013 року надходження становлять 3033,3 тис. грн., що складає 7,71% виконання плану на 1-й квартал цього року та на 292,9 тис. грн. більше, в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Щодо найпотужніших підприємств, установ та організацій, які розташовані в Бучі і здійснюють на території міста свою діяльність, то серед них слід зазначити ТОВ «Інвестиційний будівельний холдинг», ТОВ «Бучанський завод склотари", ТОВ «Незалежна Інвестиційна Агенція», ТОВ «Мадек-Енерго», ТОВ НВП «Мадек», АТ «Нова лінія», ДП «ЮТЕМ-інжінірінг», ПП «Деліція», КП «Бучанське БТІ», ПКПП «Теплокомунсервіс», ТОВ «Ко «Будспецтехніка»», ВК фірма «Агробудпостач», Бучанське комунальне житлово-експлуатаційне підприємство, ТОВ «Айсберг-Логістік», ВАТ «НДІСВ», ТОВ «ТІС» та інші.
До найпотужніших підприємств та організацій, які сплачують податки до бюджету міста, увійшли наступні бюджетні установи: Відділ освіти Бучанської міської ради, Бучанська міська поліклініка, Бучанська міська рада, відділ культури та спорту бутанської міської ради, УПСЗЗННЧК.

Про пенсії
Важливим питання, яке розглядалося на засіданні виконавчого комітет була ситуація із станом погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України підприємствами міста Буча. Перш за все доповідач, начальник Пенсійного фонду у місті Буча Сергій Скрипник, поінформував присутніх проте, що станом на 1 травня 2013 року в управлінні перебуває на обліку 8726 пенсіонерів, з яких 597 – ветерани війни. Середній розмір пенсії по місту складає 1565,30 грн. Та місячна потреба на пенсійні виплати, підкреслив Сергій Федорович, постійно збільшується, і у квітні становила 13883,11 тис. грн. За його словами, з початку року загальна сума видатків на виплату пенсій мешканцями Бучі склала 55565,66 тис. грн., і хоча ця сума перевищує минулорічний показник на 14,1%, проте забезпечує нинішні потреби міста на виплату пенсій та грошової допомоги лише на 38,8%. А надходження власних коштів в підрахунку на одного пенсіонера становлять 795,1 грн. Решту коштів Пенсійний фонд у місті Буча отримує із Пенсійного фонду України. Отож, у цьому питанні місто є дотаційним. Тому, питання повної і своєчасної сплати роботодавцями страхових внесків до Пенсійного фонду України у місті Буча стоїть дуже гостро.

Сергій Скрипник назвав і підприємства-боржники, завдяки чиїм «зусиллям» збільшення економічно-активного боргу. Це – ТОВ «Бучанський завод «Веда»» (керівник В.Ф.Обштат), чий борг становить 238,9 тис. грн.; підприємець Т.М.Дяченко )борг – 33,2 тис. грн.); ТОВ «НТФ «Базальтові технології» (О.І.Гнилицький, борг – 6,8 тис. грн.); ТОВ «БК «Палаццо»» (керівник С.А.Лісовський, борг – 6,4 тис. грн.); ТОВ «Новий град» (керівник С.М.Кузьменко, борг – 5,8 тис. грн.) та ТОВ Агенція реклами «Лоцман» (керівник С.М.Кузьменко, борг – 4,5 тис. грн.).
Протягом січня-квітня, поточного року, управлянням здійснювалася низка заходів, спрямованих на погашення заборгованості зі сплати страхових внесків.

Про медицину
З інформацією про стан надання медичної допомоги населенню міста Буча за 1-й квартал 2013 року виступив головний лікар міської поліклініки Любомир Бучинський. Бучанською міською поліклінікою постійно проводиться робота, направлена на підвищення якості та доступності медичного обслуговування населення міста, зміцнення матеріально - технічної бази. Регулярно здійснюється аналіз основних та рейтингових показників роботи закладу.

Розглянувши ситуацію щодо стану надання медичної допомоги населенню міста, з метою поліпшення реалізації державної поліклініки у галузі охорони здоров’я, з метою уніфікації вимог до обсягів і якості медичної допомоги в лікувально-профілактичних закладах України, реалізації Загальнодержавної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, у відповідності до наказу міністерства охорони здоров’я України від 28.12.2002 року №507 «Про затвердження нормативів надання медичної допомоги та заказників якості медичної допомоги», керуючись Законом України «Про місцеві державні адміністрації», в Бучанській міській поліклініці проводиться робота по виконанню вище вказаних нормативів.

На цей час у місті діє «Комплексна програма розвитку системи охорони здоров’я м. Буча» на 2012- 2014 роки та програма «Реформування та розвитку закладів та установ охорони здоров’я в Ірпінському регіоні та місті Буча» на 2010- 2013 роки, які були розроблені з урахуванням нашого регіону й затверджені на 20 сесії VI скликання Бучанської міської ради від 29.12.2011 року №501 – 20- VI. Проводиться відповідна робота по виконанню цих програм.
Як сказав Любомир Ярославович, демографічні процеси, пов’язані з подовженням тривалості життя і старіння населення обумовлюють зростання хронічних неінфекційних хвороб, збільшують потребу в наданні медичної та медико-соціальної допомоги. За 1-й квартал цього року зменшилась загальна захворюваність та захворюваність на інсульти (у минулому році 18 випадків за квартал, цього річ – 16) натомість збільшилась кількість інфарктів міокарду (2012 р. –5, 2013 р. – 8). Покращилось і виявлення гіпертонічної хвороби, завдяки тому, що пацієнти стали частіше звертатися до лікарів та пілотному проекту по гіпертонічній хворобі. До речі, в 1-му кварталі терапевти поліклініки прийняли 8617 хворих, а кількість викликів до пацієнтів становить 865.
Насамкінець зазначимо, що колективом поліклініки виконується велика робота по наданню медичної допомоги населенню міста. Потужність поліклініки – 774 відвідувань за зміну разом, якщо рахувати відвідування дитячого та стоматологічного відділення.

Про дитячий відпочинок
З цього приводу на засіданні виконкому виступила завідувач відділу у справах сім`ї та молоді Ніна Дем’янівна Калініна. За результатами її інформації, виконавчий комітет вирішив якнайдієвіше сприяти цьому питанню, якому зараз, зі скорим настанням літа, віддаються пріоритети. Отже, було зазначено утворити міську координаційну групу з оздоровлення та відпочинку дітей міста у літній період 2013 року. Цій групі надано: провести необхідну організаційну роботу та вжити заходів, спрямованих на охоплення всіма видами оздоровлення і відпочинку дітей шкільного віку. Було зазначено, що слід організувати, крім таборів з денним перебуванням на базі загальноосвітніх, позашкільних навчальних заходів, інші види і форми відпочинку, оздоровлення та зайнятості дітей і підлітків при дошкільних, позашкільних, спортивних, культурно-освітніх закладах, а саме: туристичні походи та поїздки, літні спортивні змагання, спортивно-оздоровчі збори, спартакіади, турніри, концерти, конкурси, фестивалі, відвідування музеїв тощо. При цьому потрібно забезпечити, у першу чергу, відпочинок та оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
В ході засідання виконавчого комітету була розглянута ще ціла низка важливих для функціонування міста питань.
Сергій КУЛІДА 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.