ДРАЦ інформує

Надання платних послуг відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Бучанського міського управління юстиції у Київській області.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні» від 01.07.2010 № 2398-VI в редакції від 12.12.2012 за державну реєстрацію актів цивільного стану та за повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану і свідоцтв, що видаються у зв'язку із зміною і поновленням актових записів цивільного стану, справляється державне мито у розмірі, визначеному законом. За видачу витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян справляється плата в розмірі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України ця плата складає 73,00 грн.

Відділами державної реєстрації актів цивільного стану надаються платні послуги, перелік яких затверджений постановою Кабінетом Міністрів України від 22 грудня 2010 р. N 1168. Порядок надання платних послуг затверджується Міністерством юстиції України. Прийняття зазначених нормативно-правових актів сприятиме захисту прав та інтересів громадян, оскільки на державному рівні впорядковано питання надання платних послуг відділами ДРАЦС, здійснено формування єдиного для всієї системи переліку цих послуг.

Надання платних послуг здійснюється на бажанням та за письмовою заявою фізичної особи, працівники відділу ДРАЦС зобов’язані попередити її про вартість послуги. Плата за такі послуги здійснюється в безготівковій формі шляхом попередньої оплати, підтвердженням якої є платіжний документ (квитанція, платіжне доручення) з відміткою банку. Кошти, що надійшли від надання платних послуг, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, спрямовуються до спеціального фонду Державного бюджету України і використовуються відповідно до бюджетного законодавства.

Від оплати платних послуг звільняються пільговики, визначені п.18 частини 1 статі 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.03.1993 р. № 7-93 «Про державне мито» (постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи — віднесені до 1-4 категорії; інваліди Великої Вітчизняної війни; інваліди І та ІІ груп).
  0
Коментарів: 0
Додати коментар