» » » Реєстраційний номер облікової картки платника податків вноситься до паспорта громадянина України

Реєстраційний номер облікової картки платника податків вноситься до паспорта громадянина України

До Держпідприємництва України неодноразово звертаються суб’єкти господарської діяльності з приводу внесення до паспортів громадян України відомостей щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Відтак, повідомляємо, що право на внесення до паспортів громадян України відомостей щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків закріплено на законодавчому рівні.

Підпунктом 70.10 статті 70 розділу ІІ Податкового кодексу України встановлено, що органом державної податкової служби за місцем проживання фізичної особи - платника податків на прохання такої особи до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру.

Відносини, що виникають при реєстрації фізичних осіб, які є громадянами України; іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні; іноземцями та особами без громадянства, які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов’язані сплачувати податки в Україні, або є засновниками юридичних осіб, створених на території України регулюються Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1147.

Цим Положенням визначаються порядки та процедури, зокрема:

- внесення відмітки до паспортів фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили відповідний орган державної податкової служби про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;

- внесення до паспортів фізичних осіб даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру тощо.

З метою покращення обслуговування платників податків за зверненням фізичної особи органи державної податкової служби вносять до паспорта громадянина України дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

У свою чергу, банки ідентифікують фізичну особу - резидента без пред’явлення документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі, якщо в паспорт цієї особи внесено дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва | www.dkrp.gov.ua 
законодавство
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.