» » » Управління Пенсійного фонду України у місті Буча доводить до відома

Управління Пенсійного фонду України у місті Буча доводить до відома

Згідно з п.4 ч.1 ст. 4 Закону № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон 2464) фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування є платниками єдиного внеску.

Згідно пп.3 ч.1 ст.7 та ч.11 ст.8 Закону 2464 фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний внесок у розмірі 34,7 відсотка на суми, самостійно визначені, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

З 6 серпня 2011 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» яким внесено зміни до ч.4 ст.4 Закону 2464, відповідно до яких фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

З аналізу даної норми випливає, що нею визначено 2 умови звільнення платника від сплати єдиного внеску:
- наявність у особи статусу пенсіонера за віком або інваліда;
- факт отримання відповідно до закону пенсії або соціальної допомоги.

Тобто, критерієм звільнення від сплати єдиного внеску разом з фактом отримання пенсії, у тому числі пенсії за віком на пільгових умовах, є наявність у особи, яка обрала спрощену систему оподаткування, статусу пенсіонера за віком, що встановлюється за відповідності всім умовам, визначеним законом, зокрема досягнення певного віку, після якого вона має право на призначення відповідної пенсії.

Згідно ст. 1 Закону України від 09.07.2003 № 1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) пенсіонер - це особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.

Законом 1058 передбачені такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) та пенсія у зв'язку з втратою годувальника. Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 даного Закону.
Відповідно до ст. 26 Закону 1058 особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Згідно з абз.7 ч.2 ст.5 Закону 1058 виключно цим Законом визначаються умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.
Від сплати єдиного внеску звільняються особи, що мають статус пенсіонера за віком відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В 2013 році фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Фінансові санкції (в розмірі 10% на суму несплаченого єдиного внеску за квартал) та пеня (в розмірі 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу).
Коментарів: 0
Додати коментар