Три години без світла

У неділю, приблизно з 10 ранку до години дня, третина масиву Бучі раптово залишилася без енергопостачання. Додзвонитися до довідкової служби енергомереж мешканці знеструмлених будинків так і не змогли. Не важко було уявити хвилювання такої кількості людей, які хотіли дізнатися про причини відключення світла і коли воно, зрештою, з’явиться. Але телефон диспетчерської служби «відповідав» довгими гудками або був постійно зайнятий.

Кореспондент «Бучанських новин» попросив роз’яснити ситуацію начальника електродільниці КП Бучанського управління житлово-комунального господарства - Валерія Животовського.

- Наше місто живиться по високовольтним мережам із Ірпінської підстанції110/10 кВ, Гостомельської підстанції 110/10 кВ та «Бучі-тягової», яка належить південно-західній залізниці. Живлення йде по кабельних лініях напругою 10 кіловольт. Весняний період для цієї «галузі» – дуже складний. Саме у цей час відбувається зсув грунтів. Як наслідок – електрокабелі часто пошкоджуються.

Так трапилося і минулої неділі. Не зважаючи на те, що пошкодження електромережі було саме у вихідний день, енергетики Бучанського УЖКГ та Ірпінського РП відразу ж приступили до виявлення пошкодження на лінії. Повірте, серед розгалужених кабельних електромереж довжина яких складає не один десяток кілометрів, знайти пошкодження - справа кропітка. І займає чимало часу. Чим довша лінія – тим вона складніша, тим більше часу потрібно на її відновлення.

У разі пошкодження кабелю спрацьовує автоматика на підстанції і знеструмлюється вся лінія електромереж. Спільно з ремівцями наші співробітники шукали «проблему». Ми повністю перевірили свою, так би мовити, «зону обслуговування». З’ясувалося, що пошкодження електромережі трапилося на ділянці підпорядкованій Ірпінському РП. Енергетики Бучі та Ірпеня спрацювали оперативно.

- Як часто доводиться усувати подібні пошкодження електрокабелів?
- На жаль, це непоодинокі випадки. Повторюсь, найбільше знеструмлень припадає саме на весняний період. Але це в першу чергу відноситься до кабелів, які знаходяться під землею. Це механічні пошкодження.
Якщо зсув ґрунтів можна віднести до природних явищ, скажімо так, не залежних від людського фактору причин, то чимало клопоту нам додають як ми їх називаємо «копачі», які самовільно, без відповідного дозволу та погодження починають вести земляні роботи. І не зважають на попереджувальні таблички про прокладений електричний кабель. Нагадаю, він пролягає на глибині 70 сантиметрів. По метру від кожної сторони кабелю знаходиться охоронна зона, в якій без погодження з власником електромереж заборонені будь-які земляні роботи. Дехто свідомо ігнорує місця небезпеки і нашвидкуруч намагається для власних потреб проводити земляні роботи у небезпечному місці. Траплялися випадки, коли ковшем екскаватора розривали під напругою кабель.
Мало того, що на усунення цього обриву потрібно тривалий час, так ще ці несвідомі копачі наражають себе на небезпеку. З 10 кіловольтами не жартують. Не варто випробувати свою долю. На щастя, поки що обходилося без трагічних наслідків. Нагадаю, що всі земляні роботи можна проводити лише з дозволу інспекції по благоустрою м. Бучі. Приміром восени ми ремонтували кабель, який було пошкоджено на одній з ділянок новобудов. Як пізніше з’ясувалось, земляні роботи проводилися за допомогою трактора, який і пошкодив ковшем ізоляцію. Уточню, на кабелі подвійна ізоляція. Був пошкоджений зовнішній шар ізоляції. Злякавшись скоєного, нікого про це не повідомивши, тракторист разом зі своєю технікою зник у невідомому напрямку. З часом, через пошкодження, у кабель потрапила волога. І як наслідок коротке замикання і кількагодинне знеструмлення цілого житлового масиву.

- Яку відповідальність повинні понести як приватні особи так і керівники організацій та інших служб, з вини яких трапляються подібні випадки?
- У разі якщо їх вдасться спіймати на гарячому, або довести їх протиправний вчинок, тоді ми складаємо відповідний акт та вимагаємо відшкодування фінансових збитків.

- Коли з електродільницею потрібно терміново зв’язатися, куди слід першочергово дзвонити?
- До диспетчера КП «БУЖКГ» за телефоном 25-7-90 або до диспетчера Ірпінської електромережі за телефонами 63-2-99, 63-2-09. Це цілодобові телефони диспетчерської служби. Всі повідомлення автоматично записуються на магнітофон. Жодна заява не залишиться без уваги енергетиків.

Черговий диспетчера КП «БУЖКГ»: 25-7-90.
Диспетчер Ірпінської електромережі: 63-2-99, 63-2-09
Володимир Еннанов 
газета: «Бучанські новини» №14 від 5 квітня 2013 року
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
planeta

OFFline

  • planeta (2)
  • Користувачі
  • 5 квітня 2013 14:49
Звонила в 10:50 по тел 25790 в аварийку, на что мне диспетчер сказал, "Не знаю почему нет света", на вопросс когда будет - "Не знаю", куда обращатся - " Ну попробуйте в електросеть, но там трубку не берут"! И что делать в такой ситуации? Если ЖЕК ничего незнает, то зачем нам такая аварийная служба в городе? По тел 63299 - сказали авария и ЖЕК все знает.

0