» » » БТІ інформує: Нова система реєстрації прав на нерухоме майно

БТІ інформує: Нова система реєстрації прав на нерухоме майно

З нового року в Україні почала діяти нова система реєстрації прав на нерухоме майно. У зв'язку з початком роботи Укрдержреєстру також відбулися зміни в КП «БТІ Києво-Святошинської районної ради Київської області». Про ці зміни нам розповість в актуальному інтерв’ю заступник керівника КП «БТІ Києво-Святошинської районної ради Київської області» Джус Олександр Миколайович.

Всі знають, що наприкінці минулого року дуже багато розмов стосувалося саме подальшої діяльності БТІ. Цій темі були присвячені численні статті у друкованих ЗМІ, а також окремі телепередачі в яких говорили про зміни або навіть і про ліквідацію БТІ. Зміни дійсно відбулись та з 01 січня 2013 року запрацювала державна реєстраційна служба, що забрала на себе від БТІ ряд функцій, а тому державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно БТІ на сьогоднішній день вже не проводить. Реєстраційна служба здійснює первинну реєстрацію речових прав на нерухоме майно. Реєстрацією поточних змін речових прав на нерухоме майно займаються нотаріуси.

28 грудня 2012 року були затверджені зміни до інструкції про порядок здійснення технічної інвентаризації на об’єкти нерухомого майна з метою нормативно-методичного забезпечення діяльності суб’єктів господарювання, які будуть здійснювати технічну інвентаризації обєктів нерухомого майна. Так з 4 січня цього року технічну інвентаризацію здійснюють субєкти господарювання у складі яких працює один або більше виконавців робіт з технічної інвентаризації, які пройшли професійну атестацію при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. КП «БТІ Києво-Святошинської районної ради Київської області» на початку року отримало кваліфікаційний сертифікат про право виконання робіт з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

Режим роботи КП “БТІ”: ПН – ЧТ з 09.00 до 18.00, ПТ з 09.00 до 17.00. Обідня перерва з 13.00 до 14.00.

Запрошуємо всіх замовників послуг до співпраці і нагадуємо, що ми як і раніше виконуємо послуги з інвентаризації нерухомого майна (квартири, садові будинки, дачі, житлові будинки, нежитлові та виробничі приміщення) в результаті яких замовник отримує у власність технічний паспорт на об’єкт.

Джус Олександр Миколайович- Для яких цілей замовнику варто замовляти виготовлення технічного паспорту на своє майно?
- На сьогоднішній день, технічний паспорт необхідно виготовляти в обов’язковому порядку в разі, якщо замовник має на меті ввести в експлуатацію завершений будівництвом об’єкт, в тому числі після проведення реконструкції та капітального ремонту;
- перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва;
- перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна, що утворився в результаті поділу, об'єднання об'єкта нерухомого майна або виділення частки з об'єкта нерухомого майна, крім випадків, коли в результаті такого поділу, об'єднання або виділення частки завершений будівництвом об'єкт приймався в експлуатацію;
- в інших випадках технічна інвентаризація проводиться за бажанням замовника.

Виходячи з власного досвіду роботи, особисто я б рекомендував громадянам обов`язково замовляти послуги технічної інвентаризації особливо в тих випадках, коли вони мають на меті укласти договір-купівлі продажу або міни. В такому випадку проведення інвентаризації надасть можливість уникнути неточностей та допоможе викрити приховані порушення конструктивних елементів об`єктів будівництва.

- Які ще послуги окрім технічної інвентаризації надає ваше БТІ?
- Окрім послуг інвентаризації нерухомого майна ми надаємо послуги з видачі інформаційних довідок про наявність зареєстрованого майна громадян-власників у відповідності до архівних матеріалів. Необхідність зазначеної довідки зумовлена тим, що під час укладання, наприклад, договору купівлі-продажу нотаріусу необхідно буде переконатися в дійсності документу який був виданий до створення єдиного електронного реєстру, тобто до лютого 2002 року. Вартість вищезгаданої довідки складає 87,76 грн.

- Мешканці яких районів звертаються у ваш виробничий відділ?
- До 2013 року ми обслуговували територію Києво-Святошинського району, Іванківського, Поліського районів Київської області. В поточному році ми розширили територію обслуговування в межах всієї Київської області.

- У зв`язку зі змінами які відбулись починаючи з січня 2013 року чи змінилась кількість охочих на виготовлення замовлень?
- Кількість замовників зменшилась. Особливо це відчувається в порівнянні з напливом замовлень у грудні 2012 року коли люди були налякані наближенням реформи і були змушені вистоювати величезні черги. Потроху темпи замовлень зростають, адже на весні кількість продажів об`єктів нерухомості завжди росте "як на дріжжях" після зимової сплячки.

- БТІ працює на самоокупності чи можливо отримує деяку підтримку з місцевого бюджету?
- Наше підприємство повністю працює на самоокупності, фактично є госпрозрахунковим. КП зареєстроване на території району і це забезпечує належне відрахування податків саме до бюджету Києво-Святошинського району, що у свою чергу надає можливість забезпечувати оплату праці працівників соціальної сфери. На відміну від “приватних БТІ” наше підприємство було і залишається лідером своєї галузі по сплаті податків до місцевого бюджету. Зі скороченням повноважень БТІ ці відрахування зменшились, але ми працюємо в напрямку їх постійного збільшення.

- Чи відчуваєте ви конкуренцію з боку приватних структур які після відповідних змін також можуть надавати послуги з технічної інвентаризації?
- Конкуренція не відчувається, адже ми були і залишаємось тією структурою, яка містить в собі дані про побудовані об’єкти нерухомого майна більш ніж за 70 років. Ми фактично є хранителями історії будівництва району та всіх його власників до 2013 року. Це безперечно надає нам перевагу під час вибору замовників виконавця робіт з технічної інвентаризації.

Не зайвим буде також згадати і про фахових працівників, які працюють в складі БТІ, а також про матеріально технічну базу. Слід врахувати те, що БТІ проводять технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, в тому числі об’єктів із обмеженим чи секретним доступом – таких, як об’єкти Верховної Ради України, КМ України, СБУ, Генеральної прокуратури, Конституційного та Верховного судів, МЗС, МНС, слідчих ізоляторів, атомних і теплових електростанцій та ін. Відповідно, проведення технічної інвентаризації приватними структурами та доступ до архівів становлять небезпеку для національних інтересів держави. Час невблаганно назве імена хто що і як робить, але під час вибору виконавця робіт з технічної інвентаризації замовнику слід врахувати на той факт, що за відсутності чіткої регуляторної політики в цій сфері вибір слід робити на користь тих, хто здобував довіру десятиліттями і продовжуватиме це робити, натомість ніхто не дасть гарантії, що альтернативні структури-одноденки не зникнуть через якийсь час, а наслідки їх роботи можуть призвести до невиправних помилок на ринку нерухомості.

- Ви готуєтесь до передачі архівних матеріалів на користь реєстрової служби?
- Архіви БТІ є комунальною власністю органів місцевого самоврядування. Тож передача архівів органам державної реєстрації прав власності на нерухоме майно є прямим порушенням прав та інтересів територіальних громад.


КП "БТІ Києво-Святошинської районної ради Київської області"
приймальня: телефон - (044) 200-24-38
Коментарів: 0
Додати коментар