» » » З 1 січня 2013 року введено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

З 1 січня 2013 року введено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Зустрічі заступника голови ДПС у Київській області Пєхової Вікторії Миколаївни з платниками податків юридичними та фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.


З 1 січня 2013 року введено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Порядок обчислення і сплата цього податку, регулюється статтею 265 Податкового кодексу України, якою визначені об’єкти та база оподаткування, ставки та строки сплати податку, а також пільги та умови їх надання.

Платниками такого податку є власники житлової нерухомості, як фізичні, так і юридичні особи, в тому числі й нерезиденти.
Податком на нерухоме майно обкладатиметься житлова площа об’єкта житлової нерухомості.

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлюються сільською, селищною та міською радою за 1 кв. м. житлової площі об'єкта житлової нерухомості в таких межах:
- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м. та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м, - до 1% розміру мінімальної заробітної плати (не більше 11 грн. 47 коп. за 1 кв. м.);
- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м. та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. м., - 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати (30 грн. 97 коп.) (розмір такої заробітної плати встановлюється на законодавчому рівні станом на 1 січня звітного року). В послідуючих роках ця сума буде залежати від мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня кожного звітного (податкового) року.

Водночас, не підлягатиме оподаткуванню квартира площа якої не перевищує 120 кв.м та житлові будинки площею до 250 кв.м. Також не оподатковуватимуться садові та дачні будинки, гуртожитки, нерухомість, яка належить багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей.

Однак ці пільги можна застосувати лише 1 раз на рік та лише до одного об’єкта нерухомості.
Всі фізичні особи – власники нерухомості (які підпадають під оподаткування) до 1 липня 2013 року, отримають від органу податкової служби повідомлення-рішення, де буде вказана сума, яку необхідно сплатити до бюджету.

Сплата податку здійснюється протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Юридичні особи розраховують податок самостійно станом на 1 січня кожного року та подають декларацію про суми нарахованого податку в органи ДПС за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 лютого. У декларації нарахована за рік сума податку розподіляється по кварталах рівними частинами.

Сплачувати нарахований податок необхідно щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.
Сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.
У разі коли зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.

Державна податкова служба України запускає новий проект для підприємств з іноземними інвестиціями з метою стимулювання інвестиційного клімату.
«Сервіс щодо аналізу моделей господарських операцій підприємств з іноземними інвестиціями» допоможе уникнути податкових ризиків.
Так, шляхом розгляду звернень від підприємств з іноземними інвестиціями ДПС України повідомлятиме про податкові ризики, які податківці виявлятимуть під час аналізу моделі господарської операції.

Листування буде індивідуальним та повністю конфіденційним. При цьому податкова пропонуватиме підприємцям самостійно усунути недоліки до офіційного оформлення господарської операції.
Скористатись «Сервісом щодо аналізу моделей господарських операцій підприємств з іноземними інвестиціями» зможе будь-яке підприємство з іноземними інвестиціями.

Аналіз моделі господарської операції – процес дослідження органом державної податкової служби поданих підприємством з іноземними інвестиціями первинних документів щодо господарської операції, яка проводиться або планується проводитися, на критерій її відповідності податковому законодавству та податкових наслідків.
Звернення підприємств з іноземними інвестиціями щодо проведення аналізу моделі господарської операції з контрагентами приймається Державною податковою службою України або Окружною ДПС – Центральним офісом з обслуговування великих платників податків у паперовому вигляді або засобами електронного зв'язку з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису в порядку, передбаченому для подання звітності в електронному вигляді.

При прийманні звернення перевіряються такі реквізити та додатки:
- найменування підприємства, його місцезнаходження, а також адресу, на яку необхідно надіслати висновок;
- копії документів, які підтверджують статус підприємства з іноземними інвестиціями;
- викладення обставин про господарську операцію, яку підприємство проводить (планує проводити), з відповідним документальним підтвердженням;
- реквізити контрагентів щодо яких підприємство бажає отримати інформацію;
- підпис керівника або особи, яка виконує обов'язки керівника юридичної
особи - платника податків;
- перелік документів і розрахунків, що додаються до звернення.

Звернення, у яких відсутні реквізити або додатки зазначені вище, не дає змоги розглянути його по суті та розглядається відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України.
Зазначений сервіс сприятиме стимулюванню інвестиційного клімату, росту економіки, створенню рівних конкурентних умов.
Неупередженому, справедливому застосування діючого законодавства, обмеженню можливості корупційних проявів.

Листування буде індивідуальним та повністю конфіденційним. При цьому податкова пропонуватиме підприємцям самостійно усунути недоліки до офіційного оформлення господарської операції.
Скористатись «Сервісом щодо аналізу моделей господарських операцій підприємств з іноземними інвестиціями» зможе будь-яке підприємство з іноземними інвестиціями.
Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Київській області 
Коментарів: 0
Додати коментар