» » » До уваги банків та фінансових установ!

До уваги банків та фінансових установ!

Порядок подання органам податкової служби повідомлення про відкриття/закриття рахунків суб’єктів господарювання.

У разі відкриття/закриття рахунків платників податків у фінансових установах національний банк України, банки та інші фінансові установи (далі - фінансові установи) подають відомості про це протягом трьох робочих днів з дня відкриття/закриття таких рахунків (включаючи день відкриття/закриття). Інформація подається в електронному вигляді з використанням засобів електронного цифрового підпису з посиленими сертифікатами відкритих ключів засобами електронної пошти мережі Інтернет (далі - засоби телекомунікаційного зв’язку) на єдину адресу [email protected] до «Інформаційного порталу органів ДПС України».

Це передбачено п.2.1 р. ІІ Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.04.2012 № 426 (далі - Порядок).

У разі неможливості подання з технічних причин повідомлення в електронному вигляді таке повідомлення може бути надано або надіслано поштою з повідомленням про вручення в паперовому вигляді протягом трьох робочих днів з дня відкриття/закриття рахунка (включаючи день відкриття/закриття) до органу ДПС, у якому платник податків обліковується як платник податків і зборів. У такому випадку повідомлення надається або надсилається разом із супровідним листом, в якому зазначається причина неможливості подання повідомлення в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку.
Датою початку видаткових операцій за рахунком платника податків у фінансовій установі є дата однієї з подій, що настала першою:

- отримання фінансовою установою повідомлення-відповіді з відміткою про взяття рахунка на облік в органі ДПС;
або
- реєстрація отримання фінансовою установою корінця повідомлення з відміткою про взяття рахунка на облік в органі ДПС.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.