» » » Бучанцям нагадують про борги за тепло

Бучанцям нагадують про борги за тепло

Почався процес подачі тепла в житлові будинки бучанців з гідравлічного запуску систем теплозабезпечення. Ще раніше опалювальний сезон розпочався в лікарнях, дитячих садочках та навчальних закладах. Втім, наразі борги за спожитий газ по місту становлять майже п’ять мільйонів гривень.

Щоб тепло до помешкань бучанців подали вчасно, потрібно врахувати багато нюансів, серед яких – і вчасна сплата населення за отримані послуги. На жаль, сьогодні заборгованість громадян перед житлово-комунальним підприємством та теплопостачальними організаціями величезна.
Як наслідок, відсутність оборотних коштів.

«Це означає, що підприємствам складно замінювати енергетичне обладнання, насосні групи, встановити більш економічні котли. У результаті – зниження якості послуги. Коли доходить до справи, жителі починають скаржитися і не хочуть зрозуміти, що вони самі частково винні у такій ситуації», - каже в.о. начальника відділу ЖКГ виконкому бучанської міської ради Леонід Колосовський.
Проблема несплати за спожите тягнеться роками, але часто забуваємо, що всі взаємовідносини між надавачами і споживачами послуг прописані законодавчо.

Так, згідно ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов’язані:
- укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору;
- оплачувати житлово-кому-нальні послуги у строки, встановлені договором або законодавчо.
Питання заборгованості змушує комунальні підприємства України використовувати подекуди дуже радикальні методи боротьби зі злісними боржниками.

Потужні та більш-менш благополучні у фінансовому плані комунальні підприємства можуть собі дозволи винаймати так звані колекторські компанії для здійснення роботи з боржниками по поверненню боргів.
Деякі підприємства застосувують класичну схему: через рішення суду стягують заборгованість за допомогою органів державної виконавчої служби. Застосування цієї схеми роботи з боржниками повністю відповідає вимогам Цивільного кодексу України та Закону України «Про виконавче провадження».

Є й інші методи. Наприклад, досить дієвим способом боротьби зі злісними боржниками є відключення їх від мережі водопостачання та водовідведення за допомогою пристроїв точкової санації трубопроводів, так званих «Спрутів» та «Зігзагів».
Щодо Бучі, то з метою зменшення заборгованості населення також застосовується низка заходів. Зокрема, подаються позовні заяви до суду. Із споживачами укладаються договори реструктуризації боргу. Щомісяця проводиться розсилка квитанцій споживачам послуг і листів-попереджень боржникам.

Але попри всю розмаїтість заходів, які дозволено застосовувати до боржників діючим законодавством комунальним підприємствам, головною запорукою вчасної сплати є взаємна повага споживача та комунального підприємства одне до одного та постійне підвищення якості наданих послуг.

Тож, шановні жителі міста, сплатіть за спожиті послуги. Це буде гарантією вчасної і якісної подачі тепла у ваші домівки та взаємовигідною співпрацею з теплопостачальними організаціями!
газета: «Бучанські новини» №41 від 12 жовтня 2012 року
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Max T

OFFline

  • Max T (18)
  • Місцевий
  • 12 жовтня 2012 12:20
Тепла нет ни в садиках, ни в домах!

0