» » » Підприємцям, щодо подачі звітності в електронній формі

Підприємцям, щодо подачі звітності в електронній формі

Зважаючи на те, що у багатьох областях органи влади вимагають від підприємців отримання «ключів» електронних цифрових підписів (ЕЦП) та подання звітності в електронній формі, звертаємо Вашу увагу на те, що це Ваше право, а не обов’язок.

Згідно з законодавством, Ви не зобов’язані подавати звітність в електронній формі:

- в пенсійний фонд – якщо у Вас менше п’яти найманих осіб;
- в податкову службу – якщо у Вас менше 50 найманих працівників.

Надаємо Вам витяги з актів законодавства.

Податковий кодекс України:

49.3. Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

49.4. Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством».

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»:

Стаття 6. Права та обов'язки платника єдиного внеску

2. Платник єдиного внеску зобов'язаний:

4) подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики;

Стаття 12. Завдання та функції Пенсійного фонду

2. Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань:

- встановлює форми, строки і порядок прийняття та обробки звітності, зокрема в електронній формі, від платників щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску;».
Постанова Правління Пенсійного фонду України «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»:

2.2. Звіт подається одним із способів:
- в електронній формі з використанням ЕЦП через центр обробки електронних звітів згідно з Порядком подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 N 7-7;
- на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;
- на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти».
www.fortetsya.org.ua 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.