» » » Добровільній реєстрації платником ПДВ — «зелене світло»

Добровільній реєстрації платником ПДВ — «зелене світло»

Відповідно до Закону України від 24.05.12 р. № 4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (далі – Закон) з 1 липня 2012 року вводиться процедура реєстрації платником ПДВ будь-якої особи за її добровільним рішенням.

А саме, виключені будь-які додаткові умови, що обмежують таку реєстрацію, а також норма, яка передбачала виключення з реєстру платників ПДВ у разі, якщо обсяг постачання товарів/послуг платниками податку, зареєстрованими добровільно, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становив менше 50 відсотків загального обсягу постачання.

Також зазначеним Законом врегульовується процедура реєстрації платником ПДВ платників єдиного податку та уніфіковуються строки такої реєстрації та подання заяви. Відповідно до нової редакції строки подання заяви на реєстрацію платником ПДВ у разі зміни ставки єдиного податку з 5% на 3% реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку у розмірі 3%.

Завдяки внесеним змінам скорочено терміни реєстрації платником ПДВ в органах ДПС з 10 робочих днів до 5 днів. Чітко визначено дату анулювання реєстрації платника ПДВ та дії платника при анулюванні його реєстрації. Передбачено, що платник податку, який анулюється, має визначити податкові зобов’язання по товарах/послугах, необоротних активах, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, що не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, а саме: в останньому звітному періоді не пізніше дати анулювання реєстрації виходячи з їх звичайної ціни. Зазначене не розповсюджується лише на випадки анулювання реєстрації внаслідок реорганізації платника податку.

З метою впровадження електронних сервісів, спрощення процедури виписки та надання податкових накладних надано можливість складання податкової накладної виключно в електронному вигляді та змінено термін реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі з 20 на 15 днів. Це дозволяє платнику своєчасно перевірити наявність права на декларування податкового кредиту та реалізувати можливість скористатись своїм правом, у тому числі шляхом подання заяви на контрагента у разі відсутності реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі.
Ірпінська ОДПІ 
Коментарів: 0
Додати коментар