» » » Ірпінська ОДПІ повідомляє

Ірпінська ОДПІ повідомляє

Ірпінська ОДПІ нагадує, що земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25.10.2001 № 2768-III (далі – Земельний кодекс), а справляння плати за землю – Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – Податковий кодекс).

Відповідно до статті 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати і визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник землі і землекористувач, у тому числі орендар (ст. 288 Податкового кодексу).
Згідно статті 116 Земельного Кодексу тільки громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Відповідно до статті 286 Податкового кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, та відповідно статті 288 Податкового Кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, яка перебуває у державній або комунальній власності.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Згідно ст. 287 Податкового Кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
За додатковою інформацією по сплаті земельного податку звертайтесь до Ірпінської ОДПІ за адресою: м.Ірпінь, вул. Шевченко, 2 «а», телефон 60-026.
Ірпінська ОДПІ Київської області ДПС 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар