» » Через знеструмлення птахофабрики загинуло понад 600 тисяч птиці

Через знеструмлення птахофабрики загинуло понад 600 тисяч птиці

Поламані дерева і досі лежать уздовж високовольтної лінії в селі Гаврилівка. Понад тиждень тому вони обірвали відразу основну і резервну лінії місцевої птахофабрики. Не стало води і вентиляції. Робітники не змогли вигнати на вулицю 9 мільйонів бройлерів. 600 тисяч задихнулися, йдеться у сюжеті ТСН.
"Температура повітря піднялася до 45 градусів. Оптимальна температура для бройлера 20-22 градуси", - пояснює директор птахофабрики Олексій Марченко.Керівництво запевняє, що струму не було понад п'ять годин. Збитків іще не порахували, кажуть, сотні мільйонів гривень. Рахунок збираються виставити Київобленерго, начебто, через зволікання з ремонтом.

"Як з'ясувалося, автомобілі, які мали виїхати на аварію, були без бензину. Ми будемо пред'являти претензії монополісту, поставщику електроенергії - Київобленерго", - каже директор птахофабрики Олексій Марченко.

Енергетики спростовують слова пташників. Кажуть, що винен буревій.

"Було погашено 131 населений пункт повністю і 91 частково. І був погашений даний споживач. Але ми постаралися зробити усе можливе. На це все потрібний був час: щоб зібрати бригаду, виїхати, найти пошкодження. Лінія йде не один кілометр, а проходить десятки кілометрів", - говорить технічний директор Київобленерго Віталій Шайда.

Над Гаврилівкою тим часом стоїть сморід мертвої курятини. Утім, місцеві жителі кажуть, що це вже давно тхне відходами.

"Там ціла яма. Там зливається все із забійного. І кров, і кишки, і все. Оце воно смердить – вся Гаврилівка", - говорять у селі.

Масової загибелі птахів селяни спочатку злякалися, думали, епідемія. Але за тиждень заспокоїлися.

"Це у нас була аварія. Не було електрики", - каже мешканка села.

Ці слова підтверджують і ветеринари. Вони два тижні працювали на фабриці.

"Було підтверджено, що птиця загинула безпосередньо від задухи. Ніяких інфекційних хвороб не було", - запевняє заступник керівника ГУ ветмедицини у Київській області Микола Тібеж.

Бройлерів утилізують одразу на трьох заводах – ветеринари принесли навіть акти підтвердження про це. Потужності бракує, тож 249 тонн із восьмисот тридцяти і досі лежать у тимчасовій ямі в Гаврилівці. Знімати могильник не пускають, але запевняють: до продажу не потрапить жоден бройлер. Утім, експерти агроринку радять у супермаркетах придивлятися, щоби не взяти синю з порепаною шкірою курятину.
www.tsn.ua 
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Bruzhan
  • Bruzhan (448)
  • Гостi
  • 24 червня 2012 22:19
Читал комментарий заместителя председателя Киевской ОГА Ярослава Москаленко, который сказал, что ни одна курица, которая погибла из-за этого, не попадет на стол. как только птицефабрика сообщила о гибели птицы, к ним сразу выехала оперативная группа быстрого реагирования при Главном управлении ветеринарной медицины в Киевской области. Так что можно спать спокойно и кушать курятину.

0
Helga Pataki

OFFline

  • Helga Pataki (44)
  • Місцевий
  • 24 червня 2012 23:45
Я, пожалуй, воздержусь ближайший месяц от курятины с Эко-маркета...

0