Відпочинок на водоймах

Літо прийшло несподівано. Температура на стовпчику термометра стрімко зростає – час подумати про відпочинок. Що може бути краще в спекотний день, ніж відпочинок біля водойми?Хоча організовані паспортизовані пляжі на території Ірпінського регіону відсутні, річки Ірпінь, Буча, Рокач та два штучні водоймища (Буча, вул. Кірова та Ворзель, вул. Ватутіна) у межах населених пунктів Ірпеня, Бучі та Ворзеля використовуються для відпочинку населення. Водойми Ірпеня та Буча знаходяться на балансі міських рад. Озеро у Ворзелі †на балансі селищної ради та згідно з рішення місцевого виконкому закріплене за ТОВ «У озера».

У 2012 році проведено обстеження дна, благоустрій берегової частини водойми у Ворзелі. В межах берегової смуги виділено окрему зону для відпочинку населення, встановлено елементи благоустрою: лавки, урни, пісочники, туалети. Прибирання території та вивіз твердих побутових відходів здійснюється щоденно ТОВ «У озера». Також проводиться впорядкування та благоустрій берегової смуги водойми в Коцюбинському. В Ірпінській та Бучанській міських радах призначені посадові особи, відповідальні за санітарний стан водойм.

Щорічно фахівцями ДЗ «Ірпінська міськСЕС» МОЗ здійснюється моніторинг якості води водоймищ, що використовуються для масового відпочинку населення, за хімічними та бактеріологічними показниками, зокрема проводиться дослідження на наявність збудника холери.

Протягом 2011 року фахівцями Ірпінської міськСЕС відібрано та проведено лабораторне дослідження 89 проб води з річки Ірпінь та водоймищ на відповідність вимогам СанПіН 463088 «Охрана поверхностных вод от загрязнения» †вода відповідала нормам. Протягом минулого року на території Ірпінського регіону не зареєстровано жодного випадку захворювання на холеру та лептоспіроз.

За поточний період 2012 року нашими фахівцями відібрано та проведено лабораторне дослідження шести проб води з річки Ірпінь на відповідність вимогам СанПіН †вода відповідає нормам. Із 16 травня ми проводимо щотижневий відбір проб води для дослідження на відповідність згаданим санітарним нормам з п’яти водойм за адресами: Ворезль, вул. Ватутіна; Буча, вул. Кірова; Ірпінь, район комбінату «Прогрес» та ІІ Лінія; Гостомель, вул. Леніна.

Про результати дослідження води з водоймищ можна дізнатися, зателефонувавши до санітарно-гігієнічного відділу за телефоном 46-141.
Василина КУЦ, завідувач відділення, лікар з комунальної гігієни 
газета: «Ірпінський вісник» №22 від 25 травня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.