» » » Реєстрація податкових накладних в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних в ЄРПН

До уваги платників податків!
Ірпінська ОДПІ звертає вашу увагу на те, що відповідно до пункту 201.10 статті 201 розділу У Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів /послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України (постанова КМУ від 29 грудня 2010 року №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних»).

Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Відповідно до п. 11 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість – продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджена для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень. Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

З метою оперативного вирішення питань, пов’язаних з реєстрацією податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних платники податків мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України 0-800-501-007, або скористатися сервісом «Зворотній зв'язок» на офіційному веб-сайті ДПС України.
Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Ірпінської ОДПІ Київської області ДПС 
Коментарів: 0
Додати коментар