Пенсії з квітня 2012 року

1 квітня 2012 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, підвищується до 838 грн. Відповідно, як це передбачено в чинному законодавстві, збільшаться і розміри виплат, що визначають з урахуванням прожиткового мінімуму.

Мінімальна пенсія і понаднормативний стаж
Статтею 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено мінімальний розмір пенсії за віком та доплату за понаднормативний стаж, які визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність. Тому з квітня ці пенсії підлягають перерахунку.

Доплата за понаднормативний стаж та мінімальний розмір пенії понад страховий стаж для жінок і чоловіків, які мають відповідно ЗО і 35 років страхового стажу
- Якщо пенсію було призначено до 1 жовтня 2011 року і особа після цієї дати не здійснювала перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, то з 1 квітня мінімальний розмір її пенсії та доплату за понаднормативний стаж буде визначено за (понад) 20 та 25 років страхового стажу для жінок і чоловіків відповідно.
Якщо ж пенсію було призначено після жовтня 2011 року або раніше, але після жовтня 2011 року перераховано із стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, її мінімальний розмір і доплату за понаднормативний стаж було встановлено з урахуванням ЗО та 35 років страхового стажу, то перерахунок у квітні буде здійснено на підставі цих показників.

Із 1 квітня зміниться мінімальний розмір пенсійної виплати
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року № 265, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат особи (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надають щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру (з 1 квітня — до 838 грн).

Перерахунок надбавок та підвищень
- Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а це 838 грн, буде обчислено розміри підвищення ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань, пенсію за особливі заслуги перед Україною, додаткові пенсії особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячну доплату до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської атомної електростанції, державну соціальну допомогу на догляд, мінімальні пенсії для інвалідів — військовослужбовців строкової військової служби та у зв'язку з втратою годувальника,
які призначені членам їхніх сімей, надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Розміри пенсії у зв'язку із втратою годувальника
Розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) на одного непрацездатного члена сім'ї має бути не менш як 100 відсотків, на двох —120 відсотків, на трьох і більше — 150 відсотків від прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність. Якщо він менший, таким особам надають щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Перерахунок пенсії з 1 квітня особам, які працюють
- У Законі України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набув чинності з 1 жовтня 2011 року, передбачено, що розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перераховують у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, особам, які не працюють (не провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування). Відповідно перерахунку працюючим пенсіонерам не буде.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.