» » » З ким залишиться дитина після розлучення?

З ким залишиться дитина після розлучення?

Одним із важливих питань, що стосуються ролі дитини та прав батьків на дитину після розлучення є питання про визначення місця проживання дитини. Виховання дитини, її розвиток та належна увага, яка їй приділяється є одним із основних критеріїв формування фізично та морально здорової особистості у майбутньому. Існує багато дискусійних питань щодо ролі матері та ролі батька у виховному процесі.

Коли існує сім’я, то обов’язки по вихованню дитини розподіляються між батьками рівномірно, або частково, залежно від зайнятості батьків. Але коли сім’я, як частина суспільства, перестала існувати, то роль обох батьків у вихованні дитини видозмінюється і сприймається батьками по-різному. Визначення ролі матері та батька і їх права на те, щоб дитина проживала саме з ними висвітлюється в сімейному законодавстві. Якщо дитина не досягла 10 років, то батьки шляхом домовленості визначають місце проживання дитини. Після досягнення дитиною 10 років, це питання вирішується з урахуванням бажання дитини з ким проживати, а коли дитина досягла 14 років, вона самостійно може визначати місце проживання з одним із батьків. Але в багатьох випадках батьки не можуть дійти спільної згоди і це питання повинно вирішуватися відповідно до законодавства України органом опіки та піклування або ж судом.

Один із батьків, який бажає, щоб місце проживання дитини визначалося з ним має право подати відповідну заяву до місцевого органу опіки і піклування при міських, районних державних адміністраціях. Орган опіки і піклування повинен провести перевірку щодо наявності самостійного доходу у особи-заявника, наявності відповідного місця проживання, яке буде сприяти нормальному розвитку дитини, відсутності шкідливих звичок, будь-якої залежності та загалом поведінку особи в суспільстві, що могла б вплинути на виховання та розвиток дитини. В результаті відповідних перевірок орган опіки та піклування видає обґрунтований висновок, щодо необхідності визначення місця проживання дитини з одним із батьків. У разі незгоди з висновком органу опіки і піклування, особа має право подати позовну заяву до суду, щодо визначення місця проживання дитини.

Суд, розглядаючи заяву може керуватися висновком органу опіки та піклування. У випадках, коли суд не вважає правомірним висновок органу опіки та піклування, то у своєму рішенні повинен обґрунтувати причини, по яким даний висновок не був врахований.

Консультації надані юридичною компанією "Скорпіон".
місто Ірпінь, вул. Ленінградська, буд. 5, офіс 1


[url=#]юридическая компания СКОРПИОН в Ирпене[/url]
9 -6

А.В. Кушніренко, фахівець з сімейного права, юрист ТОВ «Юридична компанія «Скорпіон» 
юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.