» » » Буча зустріла делегацію з Туркменістану

Буча зустріла делегацію з Туркменістану

13 березня, в рамках державного візиту в Україну Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова, до Бучі приїхали мер міста Ашхабад Шамухаммед Дурдилієв та губернатор Ахальської області Маммедніяз Нурмаммедов. За української традицією високоповажних гостей зустрічали з хлібом-сіллю.

Делегати виявили бажання побувати в Бучанській міській раді. Тому секретар ради Василь Олексюк та керуюча справами Галина Сурай ознайомили їх із роботою Дозвільного центру і провели невелику екскурсію офіційною установою. Більш детально зупинилися на структурі управління та принципі роботи різних служб, які надають послуги жителям міста. Все – для зручності громадян. «Буча – не таке вже й велике місто. Тому ми робимо все можливе, аби в держустанові люди отримували послуги без черг і зайвих клопотів», - зауважила керуюча справами Галина Сурай.

Гості погодилися, що робота дійсно налагоджена досить добре.
Крім того, посадовці відповіли на всі запитання делегатів. Найбільше представників Туркменістану цікавило комунальне господарство Бучі, інфраструктура міста, наявність дитсадочків і шкіл, забезпечення житлом працівників бюджетної сфери.

Секретар міськради Василь Олексюк розповів: «У місті є 138 багатоповерхівок, які обслуговує Бучанське житлово-комунальне підприємство. Кожен житель платить за комунальні послуги, вивіз сміття», - пояснив посадовець.

Неабияку увагу гостей привернув наш досвід по роздільному збору сміття і переробці вторсировини. З цією метою Шамухаммед Дурдилієв зта Маммедніяз Нурмаммедов відвідали мале приватне підприємство «Рада», яке успішно працює в даній галузі досить тривалий час. Там вони на власні очі побачили весь процес роботи безвідходного виробництва. Зокрема мер Ашхабада уточнив у керівника підприємства Наталії Семко наскільки швидко можна організувати такий бізнес і запустити в дію спеціальне обладнання. Цілком можливо, що в Туркменістані переймуть позитивний досвід Бучі, бо вони досить дбайливо ставляться до своєї природи і раціонально використовують наявні ресурси.

Про можливості, які дає переробка вторсировини, розповіли не тільки на словах, але й продемонстрували у справі. Посадовцям презентували на пам'ять невеликі пакуночки з еко-ватою, яка є досить ефективним утеплювачем помешкань, різних будівель. Зроблена вона із паперових відходів. Тож, є екологічно безпечним матеріалом.

Також під час офіційного візиту туркменістанської делегації до Бучі відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. Адже творчість українського Кобзаря відома на весь світ. І закордоном великого митця також поважають.
Загалом Буча справила на гостей досить приємне враження, тому вони висловили надію на подальшу співпрацю і взаємодію. Цілком можливо, що цей візит до нашого міста був першим, але не останнім.


Буча-Ашхабад = дружба

Шамухаммед Дурдилієв, мер міста Ашхабад:
- Бучанці – молодці, що змогли добре розвинути комунальну сферу. Тут непогані дороги, досить чисто і сонячно, як і в нашому Ашхабаді. Приємно бути в маленькому, але красивому і затишному місті.
До речі, наш Президент досить вимогливий до порядку і особисто перевіряє, контролює чистоту і доглянутість вулиць Ашхабаду. Тому я розумію вашого мера – підтримувати таке господарство непросто. Мабуть, керівники міста чимало доклали зусиль, аби досягти такого результату. Але воно варто того – сюди хочеться приїжджати.


Бліц-інтерв’ю

Про збіги й відмінності у господарстві двох країн
Губернатор Ахальської області Маммедніяз Нурмаммедов розповів про співпрацю між двома країнами і областями.
- Яка мета вашого візиту в Україну, і наше місто зокрема?
- Вивчення, ознайомлення з методами управління, які ви впроваджуєте. І, звичайно, налагодження дружніх зв’язків між нашими містами, нашими областями. Зокрема, в галузі сільського господарства, переробки. Обмінюємося досвідом.

- А що цікавить особисто вас?
- Це – переробка сільськогосподарських продуктів: молока, мяса, тепличного господарства. Є досить цікаві технології, які можна запровадити і в себе на Батьківщині.
А от мер міста Ашхабада більше хоче дізнатися про роздільний збір і переробку вторсировини. Адже чисте довкілля – потрібне в кожній країні. Крім того, до кола його інтересів входить будівництво й обслуговування доріг, електроенергія.

- Чи відрізняються методи ведення господарства у Туркменістані та Україні?
- Не дуже, багато схожих моментів. Єдине, у нас є безкоштовними вода, газ, тепло, електроенергія, сіль. Безкоштовним є і певний ліміт бензину, а якщо споживають понад норму – то тоді вже купують. Але коштує він, порівняно зі світовими цінами, найдешевше.

- Щось цікаве в нашій країні ви для себе перейняли?
- Тільки почали вивчати, але думаю, що є достойні моменти, яких можна повчитися.

- А враження від нашого міста вже є?
- Хороші враження. Гарні дороги, чисте місто, красива природа. І Ашхабад також чисте місто, мармурове місто, сонячне…


Шамухаммед Дурдилієв,
мер міста Ашхабад

Губернатор Ахальської області
Маммедніяз Нурмаммедов


Довідка

«Соціальний контракт»
«Соціальний контракт» зберігся і при новому керівництві країни. Як і раніше в країні діє однопартійна система. Люди як і раніше бояться критикувати владу. Натомість держава надає їм відносно невеликий, але міцний добробут.
Комунальні послуги, в тому числі - газ, електрика і вода - в Туркменії безкоштовні. За один долар можна залити повний бак бензину. За ту ж суму громадяни Туркменістану можуть купити авіаквиток на внутрішні рейси. Проїзний квиток у громадському транспорті на місяць коштує два з половиною долара. Хліб коштує десять центів, цибуля, морква - двадцять п'ять центів за кілограм, картопля - близько сімдесяти центів.
Доходи у населення невисокі, середня зарплата становить близько ста доларів. Тим не менш, повального жебрацького існування в Туркменії, як це часто малюють «експерти», не спостерігалося.
газета: "Бучанські новини" №11 від 16 березня 2012 року
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
СМЕТАНА
  • СМЕТАНА (448)
  • Гостi
  • 18 березня 2012 00:20
Гості зраділи б ще більше , аби дізнались , що Буча скоро стане схожою на пустельний Ашгабат з причини вирубування навколишніх лісів і дерев у Бучі.

0