Про страховий стаж

Страховий стаж членам фермерських та селянських господарств.

Члени фермерських та особистих селянських господарств, які не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, можуть набути необхідного страхового стажу, добровільно сплачуючи єдиний соціальний внесок.

Для того щоб оформити Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування члени фермерських та особистих селянських господарств подають в орган Пенсійного фонду за місцем проживання такі документи:
- заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, в якій зазначають, у якому виді загальнообов’язкового державного соціального страхування вони бажають взяти учать;
- документ, що підтверджує їхнє членство в такому господарстві;
- та копії - довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності), трудової книжки (за наявності), документа, що посвідчує особу.

Орган Пенсійного фонду України не пізніше як через 30 календарних днів з дня отримання заяви та після перевірки всіх даних укладає Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, який набуває чинності з дня його підписання. Термін дії договору не менше одного року.

Розмір єдиного внеску для членів фермерського та селянського господарства становить:
- у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні – 33,2%,
- у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття – 1,5%,
- у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням – 1,9%,
- у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності – 1,51%,
- від суми, яку платник визначає самостійно, але сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу, та не більше за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яку встановлено законодавством.

Якщо члени фермерського та особистого господарства виявили бажання брати участь у всіх видах загальнообов’язкового державного соціального страхування, єдиний внесок установлюють у розмірі 38,11%.
Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, яку визначають розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати і розміру внеску, встановленого законодавством на місяць, за який нараховують заробітну плату (дохід), і підлягає сплаті щомісяця.

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Сплачують єдиний внесок щомісяця в розмірі, який визначено в договорі, за кожний місяць до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який його сплачують.
Сплачені суми єдиного внеску у разі дострокового розірвання договору про добровільну участь поверненню не підлягають.

Управління Пенсійного фонду України у місті Буча чекає Вас за адресою: вул. Енергетиків, 1-а.
Коментарів: 0
Додати коментар