» » » Бучанці, вбережіться від грипу!

Бучанці, вбережіться від грипу!

Ситуація у місті Буча стосовно захворювання на ГРВІ і грип є стабільною та контрольованою. Проте, з кожним днем кількість тих, хто захворів – збільшується. Це зумовлено «сезонними» хворобами та зниженням температури повітря, переохолодженням організму.

Так, в порівнянні з серпнем місяцем, захворюваність на ГРВІ за вересень місяць серед мешканців м. Буча збільшилася майже в три рази з 525 до 1464 осіб. Найбільш уразливими верствами населення виявилися діти, зокрема віком від 3-х до 6-ти років (98 випадків в серпні проти 404 у вересні).

Клінічні ознаки грипу: головний біль; біль у м’язах, горлі; підвищення температури тіла; кашель, нежить, закладання носа; в окремих випадках – блювота і понос.

- Як можна заразитися вірусом грипу?
- Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки повітрям переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані до 2-х метрів).

- Як довго може бути заразним хворий на грип?
- Інфекційний період (коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі становить 7 днів від початку хвороби. Але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються – то до їх зникнення.

- Як попередити зараження грипом?
- Уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції. Обмежити відвідування місць великого скупчення людей. Часто провітрювати приміщення. Часто мити руки з милом. Намагатись не торкатися очей, носа або рота немитими руками. Уникати обіймів, поцілунків, рукостискань. Прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку одразу ж після використання потрібно викинути. Якщо у людини є симптоми грипу, необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

МЕТОДИ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ:
В якості ефективного засобу профілактики ГРВІ та грипу потрібно тримати в кімнатах на тарілці декілька розчавлених зубчиків часнику. Слід дотримуватися і «масочного» режиму: обов’язкове носіння масок із заміною одноразових кожні 2 години, багаторазових – 3-4 години з подальшою термічною обробкою.
Раджу виготовити маску власноруч, адже, по-перше, використовувати її можна не один раз, а, по-друге, вона більш ефективно і довше захищає дихальні шляхи від потрапляння інфекції. Виготовити її досить легко.

ВАТНО-МАРЛЕВА ПОВ’ЯЗКА
Складається із звичайної медичної марлі, складеної в чотири шари. Між шарами марлі можна покласти вату. Кількість вати має бути такою, щоб пов’язка не сильно утруднювала дихання.
Стандартна маска має прямокутну форму і чотири зав’язки. Розміри повинні бути такими, щоб пов’язка закривала рот і ніс. Верхні кути марлевого прямокутника мають доходити майже до вух, а нижня частина пов’язки – закривати підборіддя. Дві верхні зав’язки повинні проходити над вухами і зав’язуватися на потилиці, а дві нижні зав’язки – під вухами і також зав’язуватися на потилиці. Таку маску потрібно прати та добре прасувати.

ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ
Потрібно вживати гаряче підкислене пиття – до 2 л на добу. Вживати соки, особливо з вмістом лимонів. Ось рецепт легкого у приготуванні, проте дуже корисного вітамінізованого напою: сік двох лимонів на 1 літр кип’яченої води кімнатної температури. Випивати до 2 літрів на добу.
Потрібно полоскати горло содовим розчином, відварами трав, як для лікування, так і для профілактики. Приймати вітамін С до 1 граму на добу.
Приймати вітамін Е по 1 капсулі два рази на день (особливо для профілактики каліфорнійського грипу). Вживати столове червоне вино – в розумних кількостях по 0,5 склянки два рази на добу.
Приймати препарати, які містять екстракт часнику: Карінат, Аллікор по 1 драже два рази на день. І, звичайно, вживати у їжу в сирому вигляді часник і цибулю.

ПРОТИВІРУСНІ ПРЕПАРАТИ, ЯКІ СТИМУЛЮЮТЬ ВИРОБЛЕННЯ ІНТЕРФЕРОНУ ОРГАНІЗМОМ:
Амізон – 1-2 таблетки три рази в день (приймати 5-10 днів).
Арбідол – для лікування 2 таблетки три рази в день (приймати 5 днів). Для профілактики – 2 таблетки в день (вживати 2 рази в тиждень протягом трьох тижнів).
Аміксин ІС – для профілактики 1 таблетка 1 раз в тиждень.

ГОМЕОПАТИЧНІ ПРОТИВІРУСНІ ЗАСОБИ:
Афлубін – для профілактики: по 10 крапель два рази на день (приймати три тижні). Для лікування: 10 крапель три-вісім разів на день (приймати 1-2 дні). Далі по 10 крапель три рази на день протягом 3-7 днів.
Грип-Хель – для профілактики: 1 таблетка під язик до повного розсмоктування три рази на день за 20 хвилин до їжі, або через 1 годину після їжі. Для лікування: по 1 таблетці кожні 15 хвилин протягом двох годин. Далі – по 1 таблетці три рази на день (приймати 10 днів).
Еуфорбіум – назальний спрій по 2 вприскування в кожний носовий хід три рази на добу протягом 10 діб.
Природні спреї для очищення та зволоження слизової оболонки порожнини носа та для профілактики ускладнень грипу та ГРВІ зі сторони придаточних пазух носа: Аква-Маріс, Салін – по 2-3 вприскування в кожний носовий хід протягом двох тижнів.
Можна приймати і судинозвужуючі краплі в ніс, бажано з маслами для обволікання слизової оболонки носа, як вхідних воріт для інгаляції.

ЖАРОЗНИЖУЮЧІ ЗАСОБИ
Бажано ті, до складу яких входить Парацетамол з Фенілефрином, який зменшує набряк слизової оболонки носа: Колдрекс-Хотрем, Фервекс, Колдакт та інші.
Для підвищення захисних функцій організму можна використовувати Ербісол по 2,0 в/м один раз на добу протягом 20 діб. Дуже добре допомагає Ехінацея, яку можна приймати в таблетках або краплях.
Якщо хвороба протікає з вираженими симптомами інтоксикації, до лікування можна додати сорбенти: Ентеросгель – по 1 ст. ложці три рази на день за 2 години до або через дві години після їжі протягом 10 днів.
Якщо підвищена температура тіла утримується більше 5 днів – негайно звертайтеся до лікаря. А краще це зробіть при перших ознаках нездужання!
Люди похилого віку та хворі на хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів, які захворіли на грип, з першого дня захворювання повинні приймати антибіотики за призначенням лікаря.

ПРОТЕ НАЙКРАЩА ПРОФІЛАКТИКА – ЦЕ ЗАВЧАСНЕ ЩЕПЛЕННЯ
Згідно наказу МОЗ України «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» першочергово проводиться добровільна вакцинація осіб з груп ризику:
- професійного: працівники закладів охорони здоров’я, освіти, комунальних служб та інші;
- за станом здоров’я: хворі на цукровий діабет, хронічний бронхіт, бронхіальну астму, імунодефіцит ний стан, ожиріння, серцево-судинні та онкологічні захворювання;
- діти дошкільних закладів та школярі, вагітні жінки.

Усіх жителів Бучі, а пацієнтів з групи ризику першочергово, запрошуємо до кабінетів щеплень Бучанської міської поліклініки.
В поліклініці для дорослих – це маніпуляцій ний кабінет (режим роботи: в будні дні з 8.00 до 19.00; в суботу з 9.00 до 13.00).
В педіатричному відділенні – кабінет щеплень (режим роботи: в будні дні з 8.00 до 15.00). Будьте здорові, шановні земляки!
Олександр Фурса, заступник головного лікаря Бучанської поліклініки 
газета: «Бучанські новини» №41 від 21 жовтня 2011 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.