Жовтневе підвищення пенсій

У жовтні відбудеться третє, але не останнє цього року зростання розміру прожиткового мінімуму.

Пенсії дещо зростуть у зв'язку із підвищенням розміру прожиткового мінімуму. Зокрема, для осіб, які втратили працездатність, з 01.10.2011 р. він становитиме 784 грн.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове дер-жавне пенсійне страхування» в редакції, що діє на даний час, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеному законом.

За кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 цього Закону, але не більше, ніж на 1% мінімального розміру пенсії за віком.

Мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менше 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим КМУ, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менше трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

У зв'язку з цим із жовтня розміри пенсій особам, які отримують пенсії, призначені (перераховані) за нормами зазначеного Закону, будуть збільшені за рахунок застосування нового розміру прожиткового мінімуму Тож мінімальна пенсія вказаних шахтарів із 01.10.2011р. становитиме 2352 грн (784 грн х 3).

Виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, -784 грн, буде обчислено розміри:
- підвищення ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань;
- пенсії за особливі заслуги перед Україною;
- додаткової пенсії особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської атомної електростанції;
- державної соціальної допомоги на догляд;
- мінімальної пенсії для інвалідів, військовослужбовців строкової військової служби та по втраті годувальника, призначеної членам їхніх сімей, надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Крім того, постановою КМУ від 26.03.2008 р. №265 установлено, що коли щомісячний розмір пенсійних виплат (із урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на ви-робництві або професійного захворювання) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, а в осіб, яким призначено пенсію у зв'язку з втратою годувальника, на одного непрацездатного члена сім'ї - 100%, на двох - 120%, на трьох і більше - 150% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.


Мінімальний розмір пенсійної виплати по втраті годувальника
Кількість непрацездатних
% Із 01.10.2011р. (грн)
784один100
два 120940,80
три та більше1501176


Ст. 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» передбачає, що до пенсії почесним донорам України встановлюється надбавка у розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.
Розмір такого прожиткового мінімуму з 01.10.2011 р. становитиме 934 грн. Тому надбавка з 01.10.2011 р. сягне 93,40 грн.


Мінімум-2011
Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлений у таких розмірах:
із 1 січня - 894 грн; із 1 квітня - 911 грн;
із 1 жовтня - 934 грн; із 1 грудня - 953 грн.

Для дітей віком до 6 років:
із 1 січня - 816 грн; із 1 квітня - 832 грн;
із 1 жовтня - 853 грн; із 1 грудня - 870 грн.

Для дітей віком від 6 до 18 років:
із 1 січня - 977 грн; із 1 квітня - 997 грн;
із 1 жовтня -1022 грн; із 1 грудня -1042 грн.

Для працездатних осіб:
із 1 січня - 941 грн; із 1 квітня - 960 грн;
із 1 жовтня - 985 грн; із 1 грудня -1004 грн.

Для осіб, які втратили працездатність:
із 1 січня - 750 грн; із 1 квітня - 764 грн;
із 1 жовтня - 784 грн; із 1 грудня - 800 грн.


ІНФОРМАЦІЯ
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» передбачено, що розмір пенсії, обчислений відповідно до ст. 28 Закону (мінімальний розмір пенсії та доплата за понаднормовий стаж), у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується лише непрацюючим особам (у тому числі особам, які провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).
Право на такий перерахунок працюючі пенсіонери матимуть після звільнення з роботи. При цьому пенсія буде перераховуватися з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлений на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
Управління Пенсійного фонду України в місті Буча 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.