» » Пожежі у Київській області

Пожежі у Київській області

У зимній період дедалі більше надходить повідомлень про пожежі та трагічні випадки на них, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації газових приладів, пічного опалення та електрообігрівачів. Ще одною із найпоширеніших причин нещасних випадків, пожеж, є паління у ліжку та вживання алкогольних напоїв.

В Київській області впродовж 2011 року зареєстровано 298 пожеж. У вогні загинуло 32 особи. Прямі збитки становлять 4 млн 413 тис. Вогнем знищено 241 споруда, 9 тонн грубих кормів, пошкоджено 35 одиниць автотехніки. Найбільше пожеж виникло в житловому секторі - 248, що становить 58 % від загальної кількості.

Вогнеборцями врятовано 7 людей, матеріальних цінностей на суму 19 млн 776 тис. гривень.

Дослідження статистичних даних свідчать, що найбільша кількість пожеж виникла внаслідок: несправності електрогосподарства – 107; необережного поводження з вогнем – 85 випадків; несправності систем опалення – 85 та інші.

Вогонь і все, що з ним пов’язане, при невмілому, недбалому поводженні з ним може завдати великого лиха, призвести до загибелі людей, значних матеріальних збитків, взагалі до катастрофи. Наведемо декілька прикладів:

4 лютого до Обухівського райвідділу надійшло повідомлення про загорання господарчої будівлі, що переобладнана під лазню в м. Обухові. Того вечора батько зі своїми синами вирішили попаритися в сауні, під час відпочинку вживали спиртні напої та нічого не підозрюючи насолоджувалися відпочинком. Сусід, який вийшов на подвір’я, побачив велике задимлення з сусіднього двору та негайно викликав оперативно-рятувальну службу. Коли рятівники прибули до місця виклику, було виявлено сильне задимлення в приміщенні лазні. Бійці рятувального підрозділу вибили двері та побачили трьох чоловіків, які лежали на підлозі. За короткий час рятувальники встигли витягнути на подвір’я тіло одного із синів до того, як, через доступ кисню, приміщення спалахнуло вогнем. Через високу температуру та надмірний тиск рятувальники не могли зайти до приміщення, щоб винести тіла що залишились.

Оперативно-рятувальна служба майже три години боролася з вогнем, та, на жаль, життя трьох чоловіків врятувати не вдалося. Всі померли від отруєння чадним газом, ще до приїзду рятувальної служби. За попередніми даними причина пожежі – несправність пічного опалення.
10 лютого до Ірпінського міського управління надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с.м.т. Гостомель. Сам господар проживав неподалік. Власник уже кілька років скаржився на те, що в будинок проникають сторонні особи, так сталося і цього разу, але з трагічними наслідками. Двоє невідомих проникли в будівлю через віконну раму, щоб зігрітися - розтопили грубу, яка довгий час не використовувалася за призначенням. Люди спокійно приготували їжу та з задоволенням лягли відпочивати не підозрюючи про небезпеку. Близько опівночі випадковий свідок побачив, як палає будинок, та викликав оперативно-рятувальну службу. Коли рятівники прибули до місця виклику, було запізно, люди загинули від отруєння чадним газом. Пожежу було швидко ліквідовано та життя двох людей не повернути. Причина пожежі - несправність пічного опалення. З’ясуванням обставин та причин перебування сторонніх осіб в будинку займається міліція.

14 лютого до Бориспільського райвідділу надійшло повідомлення про пожежу тимчасової металевої споруди для охорони. Справа в тому, що два чоловіка приїхали на заробітки і їм не було де проживати, тож вони попросили власника споруди пожити деякий час. Самі займалися кладкою плитки та різними ремонтними роботами. Того вечора один з чоловіків повернувся з тяжкого робочого дня та, як завжди, напідпитку. Зі слів господаря, чоловік багато курив та майже постійно вживав спиртні напої. Повечерявши, ліг відпочивати і за старою звичкою запалив цигарку. Від втоми чоловік швидко заснув, а сигарета продовжувала тліти. Таксист, який проїжджав поряд, помітив дим, що виходив із споруди, а з вікон виднілося полум’я. Водій негайно викликав оперативно-рятувальну службу. Коли рятівники прибули до місця виклику всередині конструкції все палало вогнем, рятувальники вибили двері та полум’я поширилось ще більше. За деякий час пожежу було ліквідовано, під час розбирання конструкції працівниками МНС було виявлено обгорівше тіло чоловіка. Причина пожежі – необережне поводження з вогнем під час паління в ліжку.

7 лютого до оперативно – диспетчерської служби Баришівського райвідділу ГУ МНС України в Київській області надійшло повідомлення про пожежу в одному з житлових будинків в селі Перемога. Коли пожежно-рятувальний підрозділ прибув на місце пригоди, сусіди, що зібрались навкруги, повідомили рятувальників про те, що в будинку знаходяться господарі - літнє подружжя. Люди намагались зайти до будинку, але в середині була дуже висока температура та багато білого диму, тож негайно зателефонували на «101». Працівники МНС, одягнувши апарати на стисненому повітрі, зайшли в будівлю, де знайшли тіла жінки і чоловіка 1939 року народження. Від високої температури груби зайнялось перекриття будинку. Вогонь швидко загасили, але рятувати господарів вже було пізно. Причина пожежі порушення правил при експлуатації пічного опалення.

А сталось наступне. Сусідка, що мешкала навпроти, – була родичкою господарів, а ті кожного дня виходили на подвір’я поратись по господарству. І ось в понеділок цілий день їх не було видно, хлів був зачинений, ні кури, ні гуси не ходили. Вона занепокоїлась, хотіла зайти в двір, та фіранка була зачиненою, тоді жінка обійшла зі сторони городу. Діставшись до вхідних дверей будинку постукала, відповіді не було, спробувала відчинити, двері виявились незамкнені. Як тільки відчинила їх, то з будинку вийшов білий дим і повіяло жаром. Їй не вдалось зайди всередину самостійно, тож покликала на допомогу аварійну бригаду газової служби, яка в цей час проїжджала поруч.

Вже працівники газового господарства повідомили пожежно-рятувальну службу. В будинку пічне обладнання було переобладнане на газове, в топку було встановлено газову грілку. Господарі з незрозумілих причин забули відкрити заслін в комині, ввімкнули опалення і полягали спати, продукти горіння замість того, щоб виходити назовні потрапляли всередину будинку, поступово наповнюючи помешкання чадним газом, а вогонь продовжував нагрівати топку. У будинку була висока температура, виник ефект сауни. Від високої температури зайнялось дерев’яне перекриття і виникла пожежа. Подружжя загинуло від отруєння чадним газом.

14 лютого до Баришівського райвідділу МНС надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в селі Веселинівка. Справа в тому, що сім’я похилого віку нещодавно переїхала з м. Києва до сільської місцевості. Того дня жінка поїхала до міста за заробітною платнею, а чоловік зостався вдома займатися по господарству. За словами свідків, господар часто вживав спиртні напої, його неодноразово помічали в алкогольному сп’янінні, коли той ходив селом. Як тільки дружина поїхала з дому, чоловік, справившись зі справам по дому, вирушив до магазину, щоб купити спиртного.

Повернувшись, господар самотужки вжив куплене, та дізнавшись, що дружина затримається в місті до ранку, не роздумуючи, вирушив за додатковою пляшкою оковитої. Уже в сильному сп’янінні чоловік ліг відпочивати та за старою звичкою запалив сигарету. Під ранок будинок був повністю охоплений вогнем. Свідки, які жили неподалік, помітивши пожежу, негайно викликали оперативно-рятувальну службу. Коли рятівники прибули до місця пожежі, то все палало вогнем. Приклавши максимум зусиль, мужні бійці подолали полум’я, та життя чоловіка врятувати не вдалось. Під завалами будинку було виявлено тіло господаря. Причина пожежі – паління в ліжку в нетверезому стані.

Як ми бачимо, шкідливі звички вкотре забрали життя людини, цього могло і не трапитись, якби люди більше думали про власну безпеку. Отже, щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть своєчасні висновки і будьте уважними та обережними. Не паліть у ліжку, слідкуйте за станом приладів опалення, електрообігрівачів та дотримуйтесь протипожежних правил під час користування ними.

Пам’ятайте, що ваша особиста безпека та безпека рідних і близьких вам людей, залежить насамперед від вас самих!

Валерій Маслак,
ст. інспектор з нагляду у сфері пожежної безпеки Ірпінського
МУ ГУ МНС України в Київській області майор служби цивільного захисту
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.