» » » ОДПІ: Про погашення податкового боргу в 2011 р

ОДПІ: Про погашення податкового боргу в 2011 р

Щодо окремих процедур погашення податкового боргу в 2011 році в умовах дії Податкового кодексу України
З 1 січня 2011 року діють наступні процедури погашення податкового боргу.


1. Щодо направлення податкової вимоги.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу. Таким чином, з 01.01.11 діючим законодавством передбачено направлення боржнику лише однієї податкової вимоги.

У разі коли платнику податків сформовано та направлено до 01.01.11 лише першу податкову вимогу відповідно до вимог Закону України від 21.12.00 №2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, то з 01.01.11 друга податкова вимога не направляється, а рішення про погашення усієї суми податкового боргу приймається на підставі дозволу суду не раніше ніж через 60 календарних днів від дня надіслання платнику податків першої податкової вимоги, направленої до 01.01.11.


2. Щодо реєстрації податкової застави.
Відповідно до п. 89.2 ст. 89 ПКУ право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених п. 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Враховуючи зазначену норму ПКУ, з 01.01.11 необхідно здійснювати опис майна, на яке розповсюджується право податкової застави, на суму, що відповідає сумі податкового боргу платника податків.

У разі якщо акт опису майна неможливо скласти на суму, яка відповідає сумі податкового боргу, такий опис здійснюється на суму, що максимально наближена до суми податкового боргу платника податків.

У випадку, якщо балансова вартість майна, на яке може поширюватися право податкової застави, менша суми податкового боргу платника податків, таке майно включається до акта опису в повному обсязі.

3. Щодо стягнення коштів боржників у судовому порядку.
Поряд із загальною процедурою подання адміністративного позову щодо стягнення коштів та іншого майна в рахунок погашення податкового боргу, статтею 183/3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачена можливість прискореного провадження у судових справах про стягнення коштів платників податків, у яких обліковується податковий борг. Зазначене прискорене провадження передбачає направлення подання до адміністративного суду протягом 24–х годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.

Тобто, з 01.01.11 поряд із загальною процедурою подання адміністративного позову запроваджено прискорене провадження щодо розгляду справ з погашення платниками податків податкового боргу за рахунок стягнення їх коштів.

Довідки за телефонами: (04597) 55-258, 56-656
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.