» » » У травмпункті побільшало пацієнтів

У травмпункті побільшало пацієнтів

Під час зими, коли часто змінюється температура повітря, надворі то мороз лютує, то відлига, а земну поверхню покриває ожеледиця, виникає загроза травмування людей.

Отож, відчувши прихід зими, коли ноги на кризі розходяться, йдеш, немов на ковзанах, напружуючи все тіло і обходячи лісом та кущами тротуари-«льодові майданчики», коли кожен крок є імовірністю падіння, а результати падіння можуть бути зовсім невтішними, звернулися у Ірпінську міську лікарню, щоб дізнатися, чи є потерпілі.

Євген Репйов, лікар-ортопед травматологічного пункту Ірпінської міської лікарні, зауважив, що з початку зими кількість пацієнтів, які звертаються у травматологічний пункт, підвищилась. У день в травмпункт звертається близько 40 людей. А у вівторок, коли під ногами була суцільна ковзанка, до 11 години за допомогою до лікаря прийшло 20 чоловік. Струси головного мозку і тріщини в кістках, сильні забої та синці, переломи і вивихи, - такими є наслідки падіння на слизьких дорогах.

Щоб уберегтися від травмування та уникнути падінь, Євген Юрійович порадив під час ожеледиці ходити обережніше, не поспішаючи, та звернути увагу на взуття, щоб воно було не слизьким… А також наголосив, у разі травмування або підозрюючи тілесне ушкодження, обов’язково звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

• Поради •

Щоб уберегтися від травмування, треба вміти правильно падати. Якщо падаєте, постарайтеся присісти - так зменшиться висота, з якої ви падаєте. Якщо ви падаєте на рівному місці, голову треба втягнути в плечі, лікті пригорнути до боків, ноги злегка зігнути. Найкраще падати на бік, але ні в якому разі не можна приземлятися на випрямлені руки. Якщо раптом падаєте на спину - притисніть підборіддя до грудей, а руки розкиньте ширше. Якщо ж падаєте зі слизької сходинки, дуже важливо захистити обличчя і голову: намагайтеся прикрити їх руками.
Щоб уникнути падіння, зимове взуття повинне бути практичним - бажано на плоскій підошві або на низькому квадратному каблуку, краще, якщо підошва з великою ребристістю, яка не буде ковзати. Також на підошву взуття можна наклеїти наждачний папір. Коли він зітреться або його роз'їсть вода, замінити на новий. Так вдасться втриматися на льоду.
Вікторія Кончаківська 
газета: "Бучанські новини" №48 від 10 грудня 2010 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.