Всі колись будуть пенсіонерами..

Кожен громадянин України має право на забезпечену старість. Це гарантовано ст..46 Конституції України. Реалізувати цю гарантію покликана система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за рахунок сплачених в повному обсязі страхових внесків установ, організацій ,самих громадян та роботодавців-приватних підприємців, які використовують працю найманих працівників.

Отже, відповідальність за повноту нарахування та сплати страхових внесків до ПФУ лягає на роботодавця, бо від повноти перерахування до ПФУ внесків зараховується страховий стаж працюючим. Така умова діє починаючи з 01.07.2000 року відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” (далі: Закон).

Головним джерелом формування бюджету Пенсійного фонду України є страхові внески. Збільшення кількості пенсіонерів і постійне зростання пенсійних виплат потребує наповнення бюджету Пенсійного фонду. Тому для Фонду питання своєчасності та в повному обсязі сплати страхових внесків є принциповим, оскільки незабезпеченість пенсійних виплат відповідними надходженнями може призвести до перенесення термінів виплати пенсій і появи заборгованості по виплаті пенсій.

До діяльності Пенсійного фонду також входить контроль за вчасною і в повному обсязі сплатою страхових внесків до бюджету, стягнення заборгованості по страхових внесках, оскільки саме від цього залежить розмір пенсій нинішніх та майбутніх пенсіонерів, та виплата пенсій вчасно та в повному обсязі.

Закон України ”Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ст. 24 чітко встановлює, що для врахування періоду роботи до страхового стажу і для використання заробітку для розрахунку пенсії беруться лише ті періоди, за які сплачені страхові внески в повному обсязі.

Велика заслуга в стабільності надходження коштів тих платників, які працюють стабільно, керівники яких не порушують законодавство щодо оплати праці та вчасно сплачують страхові внески до Пенсійного фонду. Із числа зареєстрованих юридичних осіб більшість сплачують страхові внески своєчасно і в повному обсязі. Хочу особливу подяку висловити керівникам таких підприємств:
- ТОВ «Бучанський завод склотари»;
- ДП Прип’ятське МУ ВАТ «ПТЕМ»;
- ДП «ЮТЕМ-Інжиніринг» ВАТ «ПТЕМ»;
- ВК ф-а «Агробудпостач».

Гострою проблемою залишається погашення заборгованості підприємств перед бюджетом Управління ПФУ у м. Буча. Станом на 01.12.2010 року заборгованість складає 609,4 тис. грн.


Найбільші борги перед ПФУ у м. Буча мають такі підприємства:
- ПНТФ «Веда-конструктор» – 142,4 тис. грн.
- ТОВ НВП «Мета ЛТД» - 141,1 тис. грн.
- КП КОР «Обласний лісгосп» – 135,2 тис. грн.
- ТОВ КСУ «Техмонтаж» – 113,0 тис. грн.

Керівники підприємств-боржників порушують конституційні права своїх працівників. А це передбачає застосування фінансових санкцій у розмірі 10 % несплачених сум (ст.106 ЗУ), що безумовно ще більше погіршить фінансовий стан підприємства.

Крім того, чинне законодавство передбачає адміністративну відповідальність керівників за порушення платіжної дисципліни. Сьогодні поширена практика коли на базі боржників створюються нові підприємства, а діяльність старих припиняється. Борги зависають. Нові підприємства виконують ті ж функції, використовують матеріальну базу.

Працівники Пенсійного фонду з розумінням відносяться до проблем підприємств-боржників, але ж Закон необхідно виконувати і права людей потрібно поважати і забезпечувати.

Робота з боржниками щодо сплати страхових внесків знаходиться під постійним контролем Управління Пенсійного фонду України у м. Буча. Відповідальність за вчасну сплату страхових внесків покладено на роботодавців, котрі вже сьогодні повинні забезпечити право на пенсію своїм найманим працівникам.
О.О.Марченко, заступник начальника управління - начальник відділу обліку надходження платежів 
Коментарів: 0
Додати коментар