» » » Турист, фотограф, підприємець

Турист, фотограф, підприємець

До редакції газети "Бучанські новини" завітав Олександр Шевченко. Людина досить відома у місті, як турист, фотограф, підприємець. Мені довелося спілкуватися з ним уперше, хоча пригадую, що бачила Олександра Романовича на святах та багатьох заходах, що відбувалися в нас у Бучі, та не раз чула схвальні відгуки про нього від інших.

Олександр Шевченко понад 20 років живе в Ірпені, але, як каже, більше відчуває себе бучанцем: «Вважаю Бучу своїм містом. Завжди кажу - в нас у Бучі. Мабуть, тому, що у Бучі зміг більше реалізувати себе».

На початку своєї діяльності, як підприємця, пан Олександр в Ірпені мав свій магазин з дитячим асортиментом товару. «Пам'ятаю, як одного разу до магазину приїхав велосипедом із Бучі покупець. Придбавши все, що було треба для маленької донечки, запропонував відкрити такий магазин і в Бучі. Як виявилося, це був Анатолій Федорук, тоді ще молодий Голова Бучанської селищної ради». Згодом дитячий магазин з'явився і у Бучі.

«Зараз у Бучі планую відкрити великий дитячий магазин», - розповідає Олександр Шевченко.

Також Олександра знають як досвідченого туриста. Він має звання інструктора пішохідного та гірського туризму. Займається проектом «Прапор Бучі на вершинах світу». Організовує ці походи. «Приємно, що у Бучанській міськраді я знайшов однодумців, які підтримали мою ідею, а у сходженні на Говерлу, присвяченому Дню міста Буча», — ділиться Олександр.

У приміщенні Бучанської міської ради є стенди з фотографіями: «Прапор Бучі над Кавказом», «Прапор Бучі над Паміром», «Прапор Бучі над Говерлою». У цих походах брали участь як досвідчені туристи, так і люди, які вперше наділи рюкзак: підприємці, лікарі, громадські діячі. Вони на чолі з героєм моєї розповіді - Олександром - виносили жовто-зелений прапор Бучі на вершини гір. «Тяжкий шлях на вершину гори з не підйомними рюкзаками на плечах. Тому майже кожного разу туристи, жартуючи, кажуть, що ідуть у похід востаннє. Але кожного разу, повертаючись додому, знову починають думати про наступний похід», - розповідає Олександр Шевченко, який сам подорожує з початку 1980-х років, має за плечима сходження на перевали і вершини від Карпат до Камчатки.

Кара-Куми, Тянь-Шань, Фанські гори (Памиро-Алай), Кавказ, Алтай, Тува (Саяни), Крим, Курили, Забайкалля — ось неповна географія його захоплюючих екстремальних подорожей. Олександр Романович брав участь більше ніж у 60 походах усіх п'яти категорій складності (у половині з них — як керівник). Займався також водним туризмом та спелеологією. У 1988 році одразу після землетрусу у місті Спитак (Вірменія) поїхав туди у складі добровольців від України проводити рятувальні роботи...

Дещо загадковий, таємничий і приємний у спілкуванні чоловік. Має безперечно творчу натуру, не стоїть на місці, а постійно продовжує реалізовуватись і розвиватися, прагне отримувати нові враження і з задоволенням передавати їх іншим.

Ще одне захоплення пана Олександра — фотографія — народилося, мабуть, разом із захопленням найцікавішою із наук — хімією. «Більше 15 років займався хімією: навчався і працював на хімічному факультеті Державного університету ім.Т.Г. Шевченка, працював у Інституті біохімії, займався науковою роботою, — розповів він. — А вечорами «хімічив» із реактивами, проявляючи плівки та друкуючи фотографії. Експериментував з ізогелією та соляризацією, добиваючись у ті часи ефектів сучасного фотошопу.

Тепер, коли можливості цифрової фотографії необмежені, Олександр із задоволенням присвячує улюбленій справі свій вільний час. З фотоапаратом він «на ти». Через об'єктив передає непомітні, але у той же час яскраві і такі важливі деталі, особливості, риси тощо. Його роботи: серія портретів, величні гірські пейзажі, Самаркандська серія - це справжня цінність, у них глибина думки, від зображень тяжко відірвати погляд. Колега Олександра Світлана Середенко також має неабиякі здібності (бере участь у художніх виставках, пише вірші), її фотографії можна було побачити на стендах на Дні міста: фотографії скульптур, репортажні зйомки процесу встановлення пам'ятника Тарасу Шевченку. «Разом із Світланою хотів би відкрити у Бучі фотостудію», - поділився планами пан Олександр.

Дійсно, фотостудія у Бучі з такими професіоналами своєї справи - буде справжньою знахідкою.
Навесні наступного року Олександр Шевченко разом із бажаючими хоче встановити прапор Бучі над Олімпом. Зараз працює над реалізацією цього проекту.
Як бачимо, планів у Олександра Романовича вистачає. І не дивно, якщо згодом все задумане здійсниться. Ми тільки за!

А ви з нами?
Вікторія Кончаківська 
газета: "Бучанські новини" №46 від 26 листопада 2010 р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.