» » Бучанське міське управління юстиції повідомляє

Бучанське міське управління юстиції повідомляє

Інформація про відділ державної реєстрації актів цивільного стану Бучанського міського управління юстиції

Територіальні органи Міністерства юстиції України виконують на місцевому рівні покладені на нього завдання та функції та діють на підставі положень, затверджених наказами Міністерства юстиції України.
Структурними підрозділами управлінь юстиції є: відділи державної виконавчої служби та відділи державної реєстрації актів цивільного стану. Керівники зазначених відділів є заступниками начальників управлінь юстиції.

Важливою інформацією є те, що з 27.07.2010 року набрав чинності Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Цей Закон визначає правові та організаційні засади державної реєстрації актів цивільного стану.
Державній реєстрації, відповідно до вищевказаного Закону, підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану — це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану. Актовий запис цивільного стану складається у двох примірниках. Інформація, що міститься в актовому записі цивільного стану є конфіденційною і не підлягає розголошенню. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку. Зразки актових записів цивільного стану затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Особливу увагу слід звернути на суттєві зміни, які були внесені до законодавства з набуттям чинності Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Зокрема, відповідно до п. 7 ст. 15 даного Закону, у разі розірвання шлюбу в судовому порядку, рішення суду, яке набрало законної сили, направляється судом до органу державної реєстрації актів цивільно стану за місцем ухвалення рішення. Таким чином, якщо шлюб між подружжям розірвано в судовому порядку, то рішення суду є остаточним і на підставі даного рішення свідоцтво про розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану не видається. Відмітка про розірвання шлюбу за рішенням суду робиться в паспортах, або паспортних документах осіб, шлюб між якими розірвано, у разі їх звернення до органу державної реєстрації. Розірвання шлюбу, здійснене судом до набрання чинності цим Законом, підлягає державній реєстрації в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Таким чином, документом, що посвідчує факт розірвання шлюбу є Свідоцтво про розірвання шлюбу та рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Внесено також зміни до Сімейного кодексу України. Насамперед це стосується державної реєстрації народження дитини. Відповідно до ч.2 ст. 135 державна реєстрація народження дитини, батьки якої невідомі, провадиться за рішенням органу опіки та піклування, в якому визначається прізвище, власне ім’я, по батькові дитини і відомості про батьків.

Згідно з Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» визнано такими, що втратили чинність:
1) розділ V «Акти громадянського стану» Кодексу про шлюб та сім’ю України;
2) Закон України «Про органи реєстрації актів громадянського стану»;
3) Постанову Верховної Ради України від 24.12.1993 р. «Про порядок введення вдію ЗУ «Про органи реєстрації актів громадянського стану».

Відділом приділяється значна увага по забезпеченню інформування громадян щодо їх прав та обов’язків стосовно шлюбно-сімейного законодавства. Також громадянам постійно надається правова допомога консультативного характеру з питань віднесених до компетенції відділу.


К.О. Цип’ящук,
заступник начальника Бучанського міського управління юстиції – начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.